Dünya
04.10.2017 - 10:04 | Son Güncelleme: 04.10.2017-10:34

“Nusra liderinin kolunu kopardık”

Hava saldırılarına devam eden Rusya’dan Suriye’de dönüm noktası niteliğinde olabilecek bir iddia geldi. Moskova, Nusra Cephesi lideri Culani’yi ağır yaraladıklarını, örgütün 12 ‘bölge komutanı’nı da öldürdüklerini ifade etti.

Sitene Ekle

milliyet.com.tr

Rusya Savunma Bakanlığı, Suriye’deki hava saldırılarında El Kaide'nin Suriye kolu Nusra Cephesi'nin lideri Ebu Muhammed El Culani’yi ağır yaraladıklarını, terör örgütünün lider kadrosundan 12 kişiyi de öldürdüklerini duyurdu.

Moskova’dan yapılan yazılı açıklamada, Nusra Cephesi’nin liderlerinin dün bir araya geleceği istihbaratı üzerine hava saldırısının düzenlendiği belirtildi. 50 korumanın yanı sıra 12 ‘bölge komutanı’nın öldürüldüğü ifade edildi.

“Çeşitli bağımsız kaynaklardan aldığımız istihbarata göre, çok sayıda şarapnelin isabet ettiği Nusra Cephesi lideri Ebu Muhammed El Culani kolunu kaybetti ve şu an sağlık durumu kritik.” ifadeleri de açıklamada yer aldı.

ABD, Culani'nin yerini bildiren veya yakalanmasını sağlayacak bilgiyi verenlere 10 milyon dolar ödül vaadinde bulunmuştu.

Ebu Muhammed el Culani, geçen sene El Kaide’den ayrıldığını belirttiği Nusra Cephesi’nin yeni adının Fetih El Şam olduğunu duyurmuştu. Ancak bu manevra, ABD ve Rusya'nın Suriye'de örgüte yönelik askeri operasyonlarını durdurmasını sağlamadı.


Bilgi YarışmasıÇok derin ve engin bilgi sahibi olanlar nasıl kütüphanedirler?
Aradığınız
Evi Hemen
Bulun!
araDetaylı Ara
En Çok Konuşulan Haberler
    Verilenlerden hangisi İstanbul'un ilçesi değildir?
    ©Copyright 2017 Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.