O Ses Türkiye jürisinin çift forveti Beyaz ve Seda Sayan

O Ses Türkiye'nin geçen yılki transferleri Beyazıt Öztürk ve Seda Sayan, beklentilerin de üzerine çıkmış ve programın vazgeçilmezleri arasına girmişti. Sayan ve Öztürk'ün programdaki geleceğini merak edenler online'sa müjdeyi verelim...

O Ses Türkiye jürisinin çift forveti Beyaz ve Seda Sayan

"O Ses jürisi değişecek mi?" endişesi

"O Ses jürisi değişecek mi?" endişesi

Bu artık bir gelenek: Her yeni 'O Ses Türkiye' sezonu öncesinde "Acaba programın jürisi bu yıl değişecek mi?" sorusuna cevap arıyoruz. Bir önceki sezona göre mutlaka bir değişiklik yaşanıyor jüri koltuğunda.

Programa dinamiklik katıyor bu değişiklikler.

Örneğin, Yıldız Tilbe'li O Ses'i çok seviyoruz. Tam kanımız ısınıyor. Sonra bir bakıyoruz o da gitmiş. Ama program, aynı heyecanla yeni sezonuna devam edebiliyor...

Beyaz da Seda Sayan da bomba gibi transferlerdi

Beyaz da Seda Sayan da bomba gibi transferlerdi

O Ses Türkiye'nin son yayınlanan sezonu bence efsaneydi... Gökhan Özoğuz ve Yıldız Tilbe'nin programdan ayrıldığını öğrenince ağzımızdan çıkan "Aaa" tepkileri yerini "Ooo"lara bırakmıştı.

Çünkü 'O Ses'e Beyazıt Öztürk ve Seda Sayan gibi iki bomba isim transfer olmuştu.

2018 sonbaharını iple çekmemize sebep olan bu transferler, yarışma öncesinde sosyal medyaya damga vurmuştu.

'O Ses'e çok yakıştılar

'O Ses'e çok yakıştılar

Beyaz'lı, Seda Sayan'lı 'O Ses' başlayınca ne oldu peki? Her iki ismin de sezonlar boyunca yayınlanan, Türk televizyonlarında artık bir klasik haline gelen yarışmaya ne kadar çok şey katabildiklerini, katabileceklerini gördük.

Teoride "Hmm acaba ne olur? Cidden yakışırlar mı?" derken pratikte "Waoow" demiştik. Geçen yıl yayınlanan 'O Ses Türkiye' özellikle bu iki transfer sayesinde muazzam bir ivme yakalamıştı.

Haliyle bu ikilinin programda kalmasını dilemiştik kendi küçük dünyalarımızda.

"Planım çift forvet oynatmaktı"

"Planım çift forvet oynatmaktı"

E o zaman müjdeyi verelim... Seda Sayan ve Beyazıt Öztürk, bir aksilik çıkmadığı takdirde yüzde 99.9'luk bir olasılıkla programa devam ediyor... Müjdeyi veren de bizzat Acun Ilıcalı...

Bir programa katılan Ilıcalı, Sayan ve Öztürk'le ilgili şunları söylemiş: "O Ses Türkiye, Beyaz'dan önce başarılı sanatçıların durum komedisiydi. Bütün planım çift forvet oynatmaktı. Seda ve Beyaz'ı getirdim. İkisi çok uyumlu oldu..."

Tespit gibi tespit. Seda Sayan da Beyazıt Öztürk de golcü televizyoncular. Hadise ve Murat Boz ise yarışmanın bel kemiği pozisyonundalar, defanstalar.

"TV dünyasının Messi'sini transfer ettim"

"TV dünyasının Messi'sini transfer ettim"

Ilıcalı, Sayan ve Öztürk'le iş anlamında 'ciddi' düşündüğünü de belirtmiş.

Ve şunları demiş: "Seda Sayan'ı 'Yemekteyiz'e transfer ettik. O Ses Türkiye'de de devam edecek. Jüri bu sene değişmeyecek. Beyazıt yine jüride. Televizyon dünyasının Messi'sini transfer ettim. Beyaz ile çalışmak mükemmel bir şey. Beyaz Show yapmayacak ama bir sürprizimiz daha var..."

Onlar olmasa program eksik kalır

Onlar olmasa program eksik kalır

Acun Ilıcalı'nın 'çift forvet' tanımlaması sizce de şahane bir nokta atışı değil mi? Seda Sayan ve Beyazıt Öztürk için daha doğru bir tanım yapılamazdı bence.

Sayan da Öztürk de 'O Ses Türkiye'ye o kadar çok yakıştı ki, onlar olmadan yarışma nasıl olur, düşünemiyorum bir izleyici olarak.

Eminim bunu sadece benim düşünmediğime. Bence onları çekip aldığımızda program eksik kalır.

Peki ya Hadise ve Murat Boz olmasaydı?

Peki ya Hadise ve Murat Boz olmasaydı?

Ama tam da bu noktada Hadise ve Murat Boz'un hakkının yendiğini düşünüyorum.

Çocuksu sıcaklıklarıyla -Murat Boz'un bir yıllık molasını saymazsak- en baştan beri programda yer alan ikili olmasaydı 'O Ses Türkiye' bugünlere asla gelemezdi.

Yani elbette gelirdi ama temel bu kadar sağlam olmazdı. 'O Ses Türkiye', hem Hadise hem de Murat Boz'un kariyerinde büyük bir öneme sahip.

Meğer ne kadar sempatiklermiş

Meğer ne kadar sempatiklermiş

Yıllar öncesine gidelim... Murat Boz yakışıklı, çekici bir adam. Hadise de genç, cazibeli, hoş bir kadın. Türkçe pop'un 2000'lerine iz bırakan iki isimdi onlar. Haklarında bir sürü haber çıkıyordu, pek çok kez röportaj veriyorlardı, iyiydi hoştu. Ama onları yeterince tanımıyorduk.

Ne kadar sıcak ve sempatik olduklarını pek çözememiştik. 'O Ses Türkiye' olmasaydı onların aslında ne kadar eğlenceli olduklarını pek anlamamıştık.

En çok Hadise ve Murat Boz'a sevinmeliyiz

En çok Hadise ve Murat Boz'a sevinmeliyiz

Hadise ve Murat Boz olmasaydı 'O Ses'in temelleri sağlam atılamazdı kesinlikle. Acun Ilıcalı, "Jüri bu sene değişmeyecek" dediğinde ben en çok Hadise ve Murat Boz'u -en azından bir yıl daha- göreceğimiz için sevindim.

Seda Sayan ve Beyazıt Öztürk'ün performansları o kadar iyiydi ki, programdan ayrılmaları zaten mümkün değildi. Ama Hadise ve Murat Boz biraz riskli pozisyondalardı.

Korkulanın olmaması ve genç pop'çuların programa devam etmesi bence en çok sevinmemiz gereken şey.

Eğer yarışmacılar daha iddialı olursa...

Eğer yarışmacılar daha iddialı olursa...

Yeni sezonda ne olur? Bence 2018 sonbaharında yakalanan 'anne-baba-çocuklar' enerjisi katmerlenerek devam eder. Bu enerji ne kadar uzun ömürlü olur bilemiyorum ama sadece tek bir sezona sığmaması gerekiyordu. En az bir sezon daha devam etmeliydi.

Umarım yeni sezonda bu jürinin yanına bir tık daha iddialı yarışmacılarla tanışırız. Ve unutulmaz bir sezona daha tanıklık ederiz...

 

can.sisman@milliyet.com.tr

Bu makaleye ifade bırak