GündemRSS
20.07.2013 - 11:23 | Son Güncelleme: 20.07.2013-11:23

ÖABT Soru Ve Cevapları Açıklandı (ÖSYM WEB)

ÖABT soru ve cevapları açıklandı.ÖABT soru ve cevapları web sayfamızda.ÖABT soru ve cevapları dün ÖSYM tarafından verildi.İşte ÖABT soru ve cevapları sizinle...

Sitene Ekle
ÖABT Soru Ve Cevapları Açıklandı (ÖSYM WEB)

ÖABT soru ve cevapları açıklandı.ÖABT soru ve cevapları web sayfamızda.ÖABT soru ve cevapları dün ÖSYM tarafından verildi.İşte ÖABT soru ve cevapları sizinle...ÖSYM KPSS 2013 soru ve cevaplarına buradan ulaşabilirsiniz. OSYM KPSS soru ve cevaplarını yayınladı. 2013 KPSS Agrubu ve ÖABT soru ve cevapları yayınlandı. KPSS soru ve cevapları için buraya bakın.

KPSS soru ve cevapları sitemizde.2013 KPSS soru ve cevapları burada.2013 KPSS soru ve cevapları sizlerle.İşte 2013 KPSS soru ve cevapları tıklayınız...
 
6-7 Temmuz 2013 tarihlerinde yapılan 2013-KPSS A Grubu ve Öğretmenlik Sınavının temel soru kitapçıkları ile cevap anahtarlarına aşağıdaki bağlantıdan erişilebilecektir.KPSS Sonuçları açıklanıyor mu? KPSS Sonuçları ne zaman açıklanacak? KPSS Sonuçları açıklanma tarihi belli mi? KPSS Sonuçları 2013 açıklanma tarihi ile ilgili bilgileri size sunuyoruz... 2013 KPSS sınav sonuçlarını ne zaman açıklanıyor? KPSS sonuçları açıklandı mı? 6-7 temmuz KPSS sonuçları ne zaman açıklanacak soruları merakla bekleniyor.
 
 
KPSS 2013 ÖABT Sınav Sonuçları açıklanmadı!
 
ÖSYM'nin bu yıl ilk defa uygulayacağı Öğretmenlik Alan Bilgisi Testi, Adana, Ankara, Antalya, Bursa, Diyarbakır, Erzurum, Eskişehir,  Gaziantep, İstanbul, İzmir, Kayseri, Konya, Malatya, Samsun, Sivas,  Trabzon ve Van'da yapılacak. Adaylar kendi alanlarıyla ilgili soruları yanıtladılar.
 
ÖABT sınavında adaylara,Türkçe, ilköğretim matematik, fen bilimleri/fen ve teknoloji,  sosyal bilgiler, Türk dili ve edebiyatı, tarih, coğrafya, matematik (lise), fizik, kimya, biyoloji,  din kültürü ve ahlak bilgisi, İngilizce, Almanca, Fransızca alanlarında sorular sorulacak. Adaylar kendi bölümleriyle ilgili 40 soruya ve  10 soruluk Alan Eğitimi Testi 'den sorumlu oldu.
 
ÖABT sınavı 14 Temmuz Pazar günü saat 09:30'da başladı.Sınav için adaylara 75  dakika verildi.
 
150 bin 174 adayın katılıdığı sınavın, sınav giriş belgeleri ÖSYM'nin resmi internet adresinden  temin edildi.
 
 
MALİYE  BAKANLIĞI 2 BİN MEMUR ALACAK
 
Maliye Bakanlığı'ndan müjdeli haber geldi. Maliye Bakanlığı'nın yaptığı açıklamaya göre bu yıl  2 bin vergi müfettiş yardımcısı alınacak. Bakanlık bu yıl alacağı 2 bin müfettiş yardımcısını sınavla alacak. Sınavlara başvurular 16-26 Temmuz arasında olacak.Sınavlara 2011-2012 KPSS sınavında ,KPSSP40, KPSSP54 ve KPSSP57 puan türlerinden 75 ve üzeri puan alan adaylar başvurabilecek. Adaylar başvurularını Vergi Denetim Kurulu Başkanlığının resmi internet sayfasındaki başvuru formunu doldurarak başvuracaklar.
 
Bakanlığı'n yapacağı sınav, yazılı ve sözlü olmak üzere 2 aşamada  yapılacak. Müfettiş yardımcılığı sınavının yazılı kısmı 17 Ağustos tarihinde yapılacak. Bu sınab tek oturum halinde İstanbul ve Ankara'da yapılacak.
 
Adaylarda aranan şartlar ise ;35 yaşını doldurmamış olmak, en az dört yıllık  lisans eğitimi veren Siyasal Bilgiler, Hukuk, İktisat, İşletme, İktisadi ve İdari Bilimler  Fakültelerinden veya Endüstri Mühendisliği ile İşletme Mühendisliği Bölümlerinden veya  bunlara eşit  kabul edilen yurt içi ve yurt dışındaki öğretim kurumlarından birini bitirmiş olmak,  daha önce Vergi Müfettiş Yardımcılığı Sınavına katılmamış veya en fazla iki kez katılmış olmak.

En son çıkan oyunları mı merak ediyorsunuz? Oyun tutkunları buraya!

Yorum Yazın
Gönder
Detaylı Ara
En Çok Konuşulan Haberler
©Copyright 2014 Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.