Dünya
14.10.2012 - 02:30 | Son Güncelleme: 14.10.2012-2:30

Obama Müslüman alyansı takıyor!

Sansasyon amacı taşıyan haberleriyle ünlü WND sitesi, ABD Başkanı Obama’nın 30 yıldır “Allah’tan başka hiçbir İlâh yoktur” yazan bir yüzük taktığını iddia etti

Sitene Ekle

DIŞ HABERLER SERVİSİ

ABD’nin sansasyon yaratma amacı taşıyan haberleriyle tanınan muhafazakar sağ görüşlü haber sitesi WorldNetDaily (WND), Başkan Barack Obama’nın alyansının üzerinde Arapça “Allah’tan başka hiçbir İlâh yoktur” yazdığını ileri sürdü. WND’ye göre Obama, eşi Michelle ile 1992’de evlenirken taktığı bu yüzüğü aslında üniversite yıllarından itibaren parmağında taşıyordu. WND, Obama’nın 1981 yılında Los Angeles’teki Occidental College’da eğitim alırken çekildiği fotoğrafları, bu iddiasına kanıt olarak gösterdi. Fotoğraflarda Obama’nın alyansını andıran bir yüzük taktığı görülüyor. New Yorker dergisinin geçen hafta yayımladığı fotoğraflarda; Obama’nın Columbia Üniversitesi’nden 1983 yılındaki mezuniyeti, 1988’deki Afrika ziyareti ve 1988-1991 yılları arasında Harvard Üniversitesi’ndeki öğrencilik yıllarında da bu yüzüğü taktığı görülüyor.

Mısırlı ilahiyatçılar doğruladı
WND’nin görüş aldığı Mısır doğumlu ilahiyatçı Mark A. Gabriel, Obama’nın yüzüğünde “Allah’tan başka hiçbir İlâh yoktur” yazdığının doğru olduğunu söyledi. Dünyada “İslami ilimlerin merkezi” olarak kabul edilen Mısır’ın El Ezher Üniversitesi’nden mezun olan Gabriel, “‘Allah’tan başka hiçbir İlâh yoktur’ yazısını taşıyan birinin İslam inancıyla bağlantısı olduğuna hiç şüphe yok” dedi.
ABD’nin saygın gazetelerinden New York Times, 2009 yılındaki bir haberinde Obama’nın yüzüğünden bahsetmişti. Jodi Kantor imzalı haberde altın yüzüğün Obama’nın 1967-1971 yılları arasında yaşadığı Endonezya’dan geldiği belirtilmişti. Ancak “karmaşık altın işlemeli” şeklinde tanımlanan yüzüğü evlenmeden önce de taktığına dair bir ifade yer almamıştı.

4 yıldır aynı tartışma
Obama, 2008 yılında başkanlığa aday olduğunda muhafazakar çevreler tarafından Müslüman olduğu iddiası ortaya atılmıştı. Obama’nın aynı adı taşıyan babası, Kenyalı Müslüman bir ailenin oğlu olarak dünyaya gelmişti. Ancak daha sonra Hıristiyanlığı seçerek Kenya Anglikan Kilisesi’ne geçmişti.
1964’te ebeveynlerinin boşanması üzerine Obama, annesi Ann Dunham tarafından yetiştirilmişti. Annesinin çok dindar bir insan olmadığını belirten Obama, “Ben kendim Hıristiyan olmayı seçtim” demişti. 1988’de Chicago’daki İsa’nın Birleşik Kilisesi Trinity’de vaftiz edilen Obama, 20 yıldan fazla bir süre bu kilisenin aktif bir üyesi oldu. 2009’dan beri Camp David’deki Evergreen Şapeli’ne gidiyor.


Etiketler: ABD, haber, haberler
Aradığınız
Evi Hemen
Bulun!
araDetaylı Ara
En Çok Konuşulan Haberler
    İran'a hangi ülke komşu değildir?
    ©Copyright 2012 Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.