Gündem
27.10.2012 - 02:30 | Son Güncelleme: 27.10.2012-2:30

Ofiste sigara içme cezası iptal edildi

Devrek Sulh Ceza Mahkemesi, mimarlık ofisinin lokanta, kahvehane, çay ocağı olmadığını belirterek sigara içme cezası kesilemeyeceğine hükmetti

Sitene Ekle

ZONGULDAK AA

Mimar Arslan Karahan (60), 2 Ağustos’ta Zonguldak’taki ofisine gelen ve bir tahkikat için aradıkları kişiyi bulmalarına yardım ettiği polislerin yanında sigara içti. Bunun üzerine polislerin tuttuğu tutanak doğrultusunda Sağlık Grup Başkanlığı’nca Karahan’a “işyerinde sigara içtiği ve işletme sorumlusu olduğu” gerekçesiyle bin 103 lira idari para cezası kesildi. Karahan, para cezasının haksız olduğunu iddia ederek iptal edilmesi talebiyle Devrek Sulh Ceza Mahkemesi’ne itirazda bulundu.
Davayı sonuçlandıran mahkeme, mimarlık ofisinin lokanta, kahvehane ve çay ocağı gibi herkesin girip çıkabileceği bir eğlence mekanı olmadığı belirterek, bin 103 lira idari para cezasının usul ve yasaya aykırı olduğuna hükmetti ve idari yaptırımın kaldırılmasına karar verdi.‘Adalet yerini buldu’
Mimar Karahan, ”Cezanın haksız olduğunu söylememe rağmen tutanak tutuldu. Kendilerine yardımcı olmaya çalıştığım polisler bana haksız yere, iş yerimde sigara içtiğim gerekçesiyle para cezası kesmişlerdi.
 İtiraz ettim. Yargı bana kesilen cezayı haksız buldu ve kaldırılmasına karar verdi. Adalet yerini buldu, çok mutluyum” dedi.


Etiketler: haber, haberler,
Bilgi YarışmasıDilde sesleri göstermeye yarayan işaretlerin her birine ne denir?
Aradığınız
Evi Hemen
Bulun!
araDetaylı Ara
En Çok Konuşulan Haberler
    "Gönül Yarası" filminde Meltem Cumbul'la başrolü paylaşan erkek oyuncu kimdir?
    ©Copyright 2017 Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.
    İlginizi ÇekebilirX