Gündem
24.05.2013 - 02:30 | Son Güncelleme: 24.05.2013-2:30

Oğlu da köpeklere işkence ediyormuş

Antalya’da köpek eğitim merkezininin sahibinin oğlunun da köpekleri dövdüğü ortaya çıktı. Sosyal medya ayağa kalktı. Hayvanseverler ‘Dava açacağız’ dedi...

Sitene Ekle

DHA

Antalya’da ‘köpeğe şiddet’ hız kesmiyor. Kepez’in Duacı Köyü’ndeki ’Vip Kennels’ köpek eğitim merkezinde, eğitilmeleri için bırakılan köpeklerin tekme- tokat ve demir sopayla dövüldüğünü gösteren görüntüler üzerine tepkiler çığ gibi büyüdü. Firma sahibi Tayfun Acar, görüntülerin rakip bir firmanın yanına yerleştirdiği iki eleman tarafından çekildiği ve kendisine komplo uygulandığını iddia etti. Ancak farklı görüntülerde Tayfun Acar’ın oğlu Hikmet Acar’ın da bir köpeği duvara dayayıp yumrukladığı görüntüleri ortaya çıktı. Oğul Acar, kafesin içindeki bir köpeğin boğazını sıkıp burnunu ısırıyor ve köpeğin kafasını defalarca duvara vuruyor. Tayfun Acar’ın daha önce sahibi olduğu evcil hayvan pansiyonunun’da köpeklere dayak nedeniylekapatıldığı belirlendi.
Vahşet üzerine Türkiye Hayvanları Koruma Derneği, savcılığın da soruşturma açtığı firma hakkında dava açacacağını açıkladı. Köpeklerin, eğitim merkezinde dövülmesi sosyal medyada da büyük yankı uyandırdı. Twitter üzerinden ’Vipkennels Kapatılsın’ talebiyle kampanya başlatıldı. Kampanyaya binlerce kişi destek veriyor. Ayrıca change.org.tr üzerinden de eğitim merkezinin kapatılması talebiyle imza kampanyası başlatıldı.


Etiketler:
Bilgi YarışmasıOsmanlı ordusunda yaya savaşçılara ne ad verilir?
Aradığınız
Evi Hemen
Bulun!
araDetaylı Ara
En Çok Konuşulan Haberler
    ©Copyright 2018 Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.