13.02.2012 02:30 | Son Güncelleme: 12.02.2012-23:40
BURCU TANER İzmir DHA

Oğluna telefonda masal anlatıyor

Kemoterapi için hastaneye yatan ve ilik bekleyen bankacı Gamze Akbaş, evde bıraktığı 3 yaşındaki oğluna telefonla masal anlatıyor ve ‘kurs bitince geleceğim anneciğim’ diyor

İzmir’de bir bankada çalışan ve 1.5 yıl önce yakalandığı lösemiden kurtulabilmesi için acil ilik nakli gereken Gamze Akbaş (28), hastane odasında, evde bıraktığı 3 yaşındaki oğlu Atakan’a telefonda masal anlatıyor. Ailesi uygun donör ve tedavi için çırpınırken, Gamze Akbaş’ın en büyük ihtiyacının ise moral olduğu belirtiliyor.
İzmir’de Dokuz Eylül Üniversitesi Hematoloji Servisi Onkoloji Bölümü’nde yatan Gamze Akbaş’ın önümüzdeki 3 aylık kritik süreci umut ve moral dolu geçirmesi gerekiyor. Gamze Akbaş’ın vücudu kemoterapiye yanıt verdikten sonra, uygun donör bulunursa ilik nakli yapılacak. Böylece Gamze Akbaş, oğlu Atakan başta olmak üzere sevdikleriyle mutlu günlerine yeniden kavuşacak.

‘Müthiş sahiplenme oldu’
Hastaneye ziyarete gelen Gamze Akbaş’ın babası İbrahim Canseven, pek çok ünlünün Twitter’da kızının durumunu yazmasının, Facebook’ta 8 bine yaklaşan kişinin “Seninleyiz Gamze” adlı grupta birleşmesinin ve onlarca insanın hastaneye ziyarete gelmesinin kızını çok duygulandırdığını söyledi. Baba Canseven şöyle dedi:
“Müthiş bir sahiplenme oldu. Belki kızım sayesinde başka hastalar da yeni donörlerle şifa bulacak. Biz bile inanamadık. Ne diyeceğimi bilemiyorum. Çok büyük destek aldık. Bunları kim iletiyorsa çok teşekkür ederiz. Hastalık süreci bir buçuk yıl önce başladı. Hayat dolu, canlı bir kızımız vardı. Sağlığına yeniden kavuşacağına inanıyoruz. Oğlu Atakan’a kavuşacağına inanıyoruz. İnşallah kızım eski güzel günlerine, neşeli günlerine dönecek. Şimdi günlerle yarışıyoruz.”

‘Yine kursa gidiyorum’ dedi
Gamze’nin halası Münevver Toyal da Gamze Akbaş’ın hastaneye gelirken oğlu Atakan’dan nasıl ayrıldığını da şöyle anlatı:
“Daha önce İstanbul’da banka tarafından eğitime gitmişti. ‘Ben yine kursa gidiyorum anneciğim’ dedi. Aksi halde çocuğun anlaması da mümkün değil. Sürekli telefonla konuşuyorlar. ‘Anne ne zaman geleceksin, anne bana masal anlat’ diyor. Gamze her akşam telefonu alıp oğluna masal anlatıyor. Sanki yanındaymış gibi.”


ANNELER GÜÇLERİNİ UMUDA BİRLEŞTİRDİ

Annelerin sosyal paylaşım sitesi olan Nurturia üyelerinden İnci Girgin de hastaneye Gamze Akbaş’ı ziyarete geldi. Gamze’nin penceresi önünde el sallayarak ona moral veren İnci Girgin, başlattıkları destek kampanyasını şu sözlerle anlattı:
“Bir sabah uyandık. Gamze’nin iliğe ihtiyacı olduğunu, hasta olduğunu öğrendik. Ben Gamze’yle hiç tanışmamıştım, bir arkadaşlığım yoktu ama hepimiz anneyiz, hepimizin çocuğu var. Birkaç anne aramızda konuşurken kısa süre içinde binlerce kişi olduk. Ben umutluyum. Çünkü o kadar çok anne biraraya geldik ki. Her gün şuraya sürekli anneler gelip Gamze’ye el sallıyorlar, öpücükler gönderiyorlar. Uygun iliği taşıyan uygun kişiyi kesinlikle bulacağız.”

Bu habere ifade bırak
  • 0Mutluyum
  • 0Şaşkınım
  • 0Kararsızım
  • 0Kızgınım
  • 0Üzgünüm
Toplam Oy0