Bursa

Yerel Haber
16 Mart 2016 - 11:34

ÖĞRENCİLERİN İŞ PROJELERİNE ÖDÜL

IHA

Uludağ Üniversitesi’nde “İyi Fikir İş Projeleri ve Girişimcilik Yarışması" sonuçlandı.
Mete Cengiz Kültür Merkezi’nde düzenlenen gecede, jüri, finale kalan öğrencilerden projelerini dinleyerek değerlendirme yaptı. Yarışmada Fen Bilimleri Enstitüsü öğrencileri Merve Erkısa, Nazlıhan Aztopal, Oğuzhan Akgün, Şeyma Aydınlık, Buse Cevatemre’nin “Doğru İlaç Hayat Kurtarır” adlı proje kazandı. Öğrenciler, “Direnci Önceden Belirlemek Amacıyla Gen-Temelli Bir Kit Geliştirilmesi”ni içeren projeleriyle 160 bin TL ödülün sahibi oldu.
Uludağ Üniversitesi mühendislik Fakültesi Elektrik Elektronik Mühendisliği Bölümü öğrencisi Muhammed Kale de, “Modüler Akıllı Ev Sistemi” konulu projesiyle ikinci seçildi ve 80 bin liralık ödülün sahibi oldu.
Jürinin yaptığı değerlendirmede, Biyosistem Mühendisliğinde doktora öğrencisi Celil Serhan Tezcan ise “Uzaktan Algıla” adlı projesiyle üçüncülüğe layık görüldü ve 32 bin 500 liralık ödülü almaya hak kazandı.
Dereceye girenlere ödüllerini Uludağ Üniversitesi Rektörü Yusuf Ulcay verdi. Öğrencilerin özgüven sahibi ve ekip çalışması yapabilen fertler olmasından mutluluk duyduğunu ifade eden Ulcay, “Bu özelliklerinizi hayatta da sürdürmenizi ve başarılı olmanızı dilerim” dedi.

©Copyright 2013 Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.