Eğitim

03.09.2018 - 15:00 | Son Güncelleme: 03.09.2018-15:01

Öğretmenler öğrencilerini bekliyor…

Eğitimin kalitesini yükseltmek için öncelikle öğretmenin öğretebilme becerilerini geliştirmek gerektiği düşüncesinden yola çıkan Oğuzkaan Koleji, tüm öğretmen ve yöneticilerinin katıldığı hizmet içi eğitim seminerleri düzenledi.

Sitene Ekle

İlk ders Beden Eğitimi!

Okulların kapanması ile başlayan uzun yaz tatili öğrenciler için devam ederken Oğuzkaan Koleji  öğretmenleri için sona erdi. Oğuzkaan Koleji öğretmenleri, 2018-2019 yeni öğretim dönemine hizmet içi eğitim seminerleri ile hızlı başladı. Seminerler beden eğitimi ve müzik öğretmenleri tarafından yaptırılan sabah sporu ile başlıyor. Yapılan spor etkinliği ile  güne daha enerjik başladıklarını belirten öğretmenler, uygulamadan memnun.


Oğuzkaan Koleji Yönetim Kurulu üyesi ve Eğitim Koordinatörü Hatice Yılmaz, 

 seminerlerinin amacının, “Çevre farkındalığı ve öz farkındalığı gelişmiş, sahip olduğu bilgileri harmanlayan, çok yönlü düşünüp yaratıcılığını ortaya koyan ve duygusal zekâsını kullanabilen eğitimciler yetiştirmek” olduğunu söyledi.

Yılmaz , “Öğrencilerimize çağdaş eğitim verebilmeleri için öğretmenlerimizin de kendilerini mutlaka yenilemeleri ve geliştirmeleri gerekiyor. Bunun için biz de kurum olarak öğretmenlerimize ufuklarının daha da genişlemesini sağlayacak her türlü hizmet içi eğitim desteğini sunuyoruz. Bu yılda  programın ilk dersi olarak beden eğitimi dersini seçtik. Tüm öğretmen ve yöneticilerimizin katılımı ile yapılan, dans ve ritim temalı bu etkinlik, herkes tarafından çok sevildi.”  dedi.

İki hafta süren eğitimlerde Koç öğretmenlik, iletişim, ölçme ve değerlendirme, asimetrik öğrenme yaklaşımları ve formülsüz matematik öğretimi alanlarında uygulamalı eğitim seminerleri yapıldı.
 


Dört yanı su ile çevrili kara parçasına ne denir?
©Copyright 2019 Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.
İlginizi ÇekebilirX