Çankırı

Yerel Haber
09 Kasım 2017 - 18:24

Öğretmenlere Atık Pil Eğitimi

IHA

Çankırı Belediyesi, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından yetkilendirilmiş tek kuruluş olan Taşınabilir Pil Üreticileri ve İthalatçıları Derneği (TAP) işbirliği ile öğretmenlere yönelik atık pil eğitimi düzenledi.
Belediye Temizlik İşleri Müdürlüğünde görev yapan Çevre Mühendisleri ve Taşınabilir Pil Üreticileri ve İthalatçıları Derneği yetkilileri, “Atık pil ve çeşitleri, atık pillerin toplanması ve bertaraf edilmesi” konularında 47 okuldan katılan öğretmenleri bilgilendirdi. Eğitime katılan her bir öğretmen, kendi okulundaki öğrencileri doğayı zehirleyen atık pillerin toplanması yönünde bilinçlendirecek. Öğretmenler, ayrıca, her yıl 1 Ekim–30 Nisan tarihleri arasında düzenlenen “Okullar Arası Ödüllü Atık Pil Toplama Kampanyası”nı da öğrencilerine tekrar hatırlatarak okullarında toplanan atık piller, kampanya kapsamında dağıtılan atık pil toplama kutularında biriktirilecek. En çok atık pil toplayan okul, kampanyanın da birincisi olarak ödüllendirilecek.
Her yıl düzenli olarak okullardaki öğrencileri çevre seminerleri ile bilgilendirerek çevreye karşı duyarlılık oluşturduklarını belirten Belediye Başkanı İrfan Dinç, “Öğrencilerimizin çevreye karşı sorumluluklarını hatırlamaları ve bunu davranış haline getirmeleri için onlara en büyük desteği sağlayacak öğretmenlerimizi bilgilendirdik. Toplumda sağlayacağımız farkındalık ile hem doğa ile barışık yaşayacağız hem de ülke ekonomimize önemli bir katkı sağlayacağız” ifadelerini kullandı.

ÇankırıYerel Seçim Sonuçları

Çankırı Hava Durumu

9°CŞİMDİSALI
©Copyright 2013 Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.