Oğulcan Engin 'Burning Man' festivaline neden aynı taytla katıldı?

Seda Sayan'ın oğlu Oğulcan Engin, ABD'de düzenlenen dünyaca ünlü Burning Man Festivali'ne geçen sene oldukça enteresan ve renkli bir taytla katılmıştı. Haliyle yer yerinden oynamıştı. Bu yıl 25 Ağustos ve 3 Eylül arasında düzenlenen festivale bir kez daha katılan Oğulcan Engin, yine olay oldu...

Oğulcan Engin 'Burning Man' festivaline neden aynı taytla katıldı?

Ufak tefek detaylar

Ufak tefek detaylar

Instagram'da Burning Man'le alakalı olarak 'düz' bir paylaşımda bulunan ve sadece vücudunun üst tarafı gözüken Oğulcan Engin layklandı.

 


Ancak Instagram hesabı kurcalanınca başka bir detay göze çarptı. Etiketlendiği son karelere bakınca gerçekle karşı karşıya kaldık.

Elbette konuşulacak

Elbette konuşulacak

Çünkü... Oğulcan Engin bir kez daha aynı taytla Burning Man Festivali'ne katılmıştı. Kırmızı, sarı ve yeşil renkleri barındıran beyaz bir taytla festivale katılan Engin, evet, birçok haber sitesine "Yine aynı tayt" diye haber oldu.

 

 

⚡️ #burningman2018

Baran Bayraktar (@bbayraktar8)'in paylaştığı bir gönderi ()


Kimse kusura bakmasın ama böyle iddialı bir imaj ve kombinle Burning Man'e katılan Oğulcan Engin tabii ki konuşulacak...

Beklentiyi o oluşturdu

Beklentiyi o oluşturdu

Konuşulmasının sebebi ne? Gündemsizlik mi? Hayır. Oğulcan Engin'in Burning Man konseptine aykırı bir imaja sahip olması mı? O da değil.

Bizzat Oğulcan Engin'in kendisi ve açıklamaları!

Bu iddiayı yaratan, beklentiyi oluşturan ve yükselten Oğulcan Engin. Dolayısıyla bir anda çıtayı yükselttiği için kendini tekrarlaması elbette konuşulmaya değer.

Kimse yoklama almıyor!

Kimse yoklama almıyor!

Sonuçta kimse Burning Man'de yoklama almıyor. Burning Man son yılların en trend festivallerinden biri. Türkiye'den de birçok isim festivale katılıyor.

Ama gitmeyene "Yuh!" denilmiyor. Giden, artı puan alır gibi, konuşuluyor.

Dolayısıyla Oğulcan Engin'in "Yine mi aynı tayt" diye konuşulması bu bağlamda gayet normal.

Tayt giymesi rasyonelleşti

Tayt giymesi rasyonelleşti

İşin bir de 'tayt' kısmı var. "Oğulcan Engin nasıl olur da tayt giyer?"ler havada uçuşmuştu geçen yıl. Anlamsız bir tartışma olsa da genelgeçer fikir "Seda Sayan ne diyecek?"ti.

Seda Sayan çıktı, aslanlar gibi oğlunu savundu. Mis gibi de yaptı.

Oğulcan Engin'in tayt giymesi rasyonalize oldu, rasyonelleşti, meşrulaştı, normalleşti...

O zor günler eskidendi, geçti...

O zor günler eskidendi, geçti...

Artık "Oğulcan Engin tayt giydi" yerine "Oğulcan Engin YİNE aynı taytı giydi"yi konuşuyoruz. Bu, kocaman bir şey. Her erkek istediği renkte kıyafet giyebilir.

Her kadın istediği maskülenlikte bir imaja sahip olur. Kişilerin kendilerini ifade biçimleri. Ve kimse kimseye karışamaz.

Erkek olmanın maviyle özdeşleştiği devir bebeklikti. O zor günler, solan güller eskidendi, geçti. Vizyonumuzu genişletelim ve lütfen büyüyelim biraz!

 

twitter.com/mayksisman
instagram.com/mayksisman
youtube.com/mayksisman
can.sisman@milliyet.com.tr
 

Bu makaleye ifade bırak