Oğulcan Engin'in şalvarı neden bu kadar dert oldu?

Oğulcan Engin, sevgilisi Sima Tarkan'la İtalya tatilinde bir fotoğrafını "tbt" yaptı, fotoğrafta giydiği şalvar herkesin diline düştü. Neymiş efendim; erkek adam şalvar giyer miymiş, hiç yakışmış mıymış falan da filan... Pardon da nedir burada yanlış, uygunsuz, çirkin olan?

Oğulcan Engin'in şalvarı neden bu kadar dert oldu?

Yanlış nerede?

Yanlış nerede?

Mesele modaysa kötü bir moda tercihi göremiyorum ortada. Tatil yapıyor adam, rahat takılmak istemiş olabilir. Başka bir ülkede hippi kafasında, özgür hissetmek istemiş olabilir. O gün ruhu rengarenk olabilir. Sonuçta moda bir çeşit dışavurum değil mi? Ya da sadece şalvarı sevmiştir.

Oğulcan'a takmış olabilir miyiz?

Oğulcan'a takmış olabilir miyiz?

Geçtiğimiz aylarda da Oğulcan Engin'in bir festivalde giydiği tayt olay olmuştu. Bir anda ülkede herkes işini gücünü bırakıp Oğulcan'ın taytını konuşmaya başlamıştı. Sorun ne taytta ne şalvarda, sorun sizin sorun aramanızda.

Gidiyor, eğleniyor, giyiyor, yakıştırıyor

Gidiyor, eğleniyor, giyiyor, yakıştırıyor

Oğulcan Engin'i gerektiğinde jilet gibi takım elbisesiyle, gerektiğinde yaşına yakışır bir kot-bir tişörtle de görüyoruz. Yerine göre şık olmasını da rahat takılmasını da biliyor. Bir festivale katıldığında veya başka bir ülkeye gittiğinde oranın ruhuna bürünmek istemesi kadar doğal ne olabilir ki!

Gidiyor, eğleniyor, giyiyor, yakıştırıyor. Bize de konuşmak düşüyor.

"Erkek adam" canı ne isterse onu giyer!

"Erkek adam" canı ne isterse onu giyer!

Erkek adam şalvar giyer mi, tayt giyer mi, bu kadar renkli giyer mi kafasındaysanız zaten komple bırakın bu işleri. ERKEK ADAM canı ne isterse onu giyer! İNSAN canı ne isterse onu giyer! Yakışıp yakışmadığını, demode olup olmadığını, giymekteki amacını konuşalım ama Oğulcan Engin'in ne taytını ne şalvarını bu yüzden eleştirmiyoruz. Derdimiz başka. Derdimiz kusur bulmak, oturduğumuz yerden bilmediğimiz şeyler hakkında atıp tutmak, fikir beyan etmek.

Size önerim benzer bir festivale katılıp etrafınıza bir bakın. Veya hayatınızda bir kez şalvar giymeyi deneyin. Malum hava sıcak, nem çok. Valla aşırı rahat edeceksiniz.


İletişim: duygu.bay@milliyet.com.tr
Instagram: Instagram.com/iamduygubay/


 

Bu makaleye ifade bırak