Feghouli, Onyekuru ve Sinan Gümüş'lü Galatasaray...

Spor Dostluktur
Oğuz Akdeniz Spor DostlukturTüm Yazıları
11 Kasım Pazar 2018

Kayserispor; geçen sene Sumudica ile önemli işler başarmıştı. Kanabıyık ,Lopez ,Sapunaru lu defans tutmuş ; ortasaha da Boldrin ,Badji,Varela gibi oyuncuları ile zenginlik  yaratmış ileride ise Mendez'in müthiş performansı ve golcüleri Umut,Gyan ve Stolijokovic ile önemli galibiyetler almışlardı.

Bu sene Badji ; Bursaspor da ,Boldrin ; Rizespor da  oynarken , Kanabıyık ise Galatasaray maçı öncesinde kadroda yoktu.

Oysaki Cherry ,Mensah ve Umut ile yine de ofans hattında gerçekten iyi çalışan ve kolay pozisyona giren bir üçlüye sahiplerdi Galatasaray maçı öncesinde.Bunu da kazanmış oldukları kritik maçlar ile gösterdiler. Ancak sıralama olarak yine de istedikleri yerde değiller.

Galatasaray ise ligin 2.sırasında.Ve arkasından gelen takımlar arasında Beşiktaş,Fenerbahçe ya da Trabzonspor yok. Aslında bu sıralama şu an için onları en büyük şans. Dezavantajları Eren veya oynadığında Sinan'ın asiste edebileceği bir forvete daha sahip olmayışları.

Bu yüzden Feghouli ve Belhanda 'nın birlikte iyi oynaması ile maçları kolayca kazanabiliyorlar. Bu olmadığında zorlanıyorlar.

Maça gelirsek ; 2 takımın düşük tempoda oyuna başladığı bir maç oldu.Maçın başlarında Galatasaray da Feghouli'nin skoru değiştirme çabalarını izledik.Kayserispor ise özellikle Galatasaray'ın sağ kanadından gelmeye çalıştı. Bu dakikalarda Feghouli'nin kalabalık kayserispor defansı içinden çektiği şut ; kaleciden sekince Onyekuru ya müthiş bir şans doğdu. Bu golden sonra iki takımın da karşılıklı pozisyonları vardı .

Galatasaray da Sinan kumaşı iyi olan bir oyuncu.Top kontrolü,topla çabuk hareket etmesi ve şut kalitesi gayet iyi. Ancak tek başına değil mutlaka ikinci bir santraforla oynaması şart  daha verimli olabilmesi için.

Kayserispor hem Şamil hem de Mensah ile çok etkili şut pozisyonları buldu ki bu ileriki haftalarda Galatasaray için iyi sinyaller değil...

Bu pozisyonların sonrasında Onyekuru 'nun tipik bir kontraatak bitiriciliği ile gelen gol ve sonrasında Belhanda'nın yeteneklerini hatırlatması açısından attığı güzel pas ile gelen 3.gol hazırlanış açısından güzel gollerdi.

Yine de skor olarak güzel bir galibiyet olsa da  oyun olarak Galatasaray  , Rodriguez'in de katılması ile  çok daha iyi noktalarda olabilir.

canlı skor
Şu an oynanan maç bulunmamaktadır.
Tüm maçlar için tıklayın