Fenerbahçe Vincent Jannsen'i Aldı. Şimdi Vanpersie Eski Formuna Kavuşur mu ?

Spor Dostluktur
Oğuz Akdeniz Spor DostlukturTüm Yazıları
09 Eylül Cumartesi 2017

Fenerbahçe Transferleri bir bir yapmaya devam ediyor. Takımda kalan Van persie ,Aatıf ve Fernandao gibi isimlerin yanına Soldado yu transfer etmişlerdi. Aslında bu 4 oyuncudan en az biri takımda liderlik potansiyelini gösterip hücum hattına biraz zenginlik katabilseydi belki de yeni bir oyuncuya gerek kalmazdı.

Soldado için henüz biraz erken ama Aatıf 'ın sınırlı oyun süreleri,Van persie nin sakatlığı ve istenilen formdan uzak oluşu, Fernandao 'nun henüz takıma dahil olaması yeni forvet transferinin ana sebepleriydi.

Önce Guilano ile Valbuena nın çok yalnız kaldığını düşünüp pas yüzdesi yüksek bir oyuncu aldılar. Sonra yine Guilano ile Zenit ten eski takım arkadaşı olan Neto ile de  Skretel 'i rahatlatmaya çalıştılar.

Hamleler bu kadar beklemelerine rağmen aslında iyi hamleler sayılabilir. Ancak transferin sonlarında bu hamlelerin gelmesi ve uyum süreci Fenerbahçe için biraz daha zaman demek...

Son gelen Vincent Jannsen ise çok değişik bir oyuncu.Az Alkmar ile inanılmaz maçlar çıkardı. Açık defanslara karşı mücadeleden çekinmeyen, ceza sahasının hemen dışında arkadaşları ile pozisyon zenginleştirebilen, zaman zaman kanatlardan bile etkili olabilen, değişik pas tekniklerine sahip farklı bir oyuncu. Hotspur 'un ona yatırım yapmasını asla küçümsememek gerek.

Mauricio Poschettini 'nin takımında Fernando Llorente nin sakatlığında Harry Kane ' e yardımcı olarak kadroda tutulabilirdi. Ancak lige iyi başlangıç yapamaması ve Premier lige göre zayıf bir ligden gelmesi sebebi ile kadro da tutulmamış olabilir.

Webo,Sow ve Niasse tan çok daha faydalı olabilecek  bir forvet olabilir uyum sürecini atlatabilirse. Belki Niasse kadar hızlı ve kontraatak futbolunda etkili değil,Sow kadar tecrübeli  olmayabilir. Ancak hem gelişime çok açık oluşu, hem yetenekleri,  hem de Van persie yi bile yeniden eski formuna kavuşturabilme potansiyelinin olması onu çok daha farklı kılmakta.