Galatasaray'ın Yeni Transferleri ve Tudor'un İlk Onbiri...

Spor Dostluktur
Oğuz Akdeniz Spor DostlukturTüm Yazıları
31 Ağustos Perşembe 2017

Galatasaray bu sene ligin en iyi kadrosunu kurmuşa benziyor. Aslında geçmiş yıllarda bu hamleleri yapabilselerdi hem Avrupa da hem de lig de önemli başarılar elde edebilirlerdi. Galatasaray forvetinden Pandev,Umut bulut, Burak,Podolski, giderken Orta sahasından Dzemaili,Sightorson,Greuskreutz, Jose Rodriguez,Josue Amrabat ,Emre çolak, Bruma defansından Nounkeu,Dejong ,Donk,Cavanda,Chedjou  ve daha bir çok oyuncu gitmiş...

Son 2-3 senede gelen oyuncuları saymıyorum bile... Kısacası hep takım baştan kurulmaya çalışılmış. Orta saha ve Forvet ise en çok takviye yapılan bölgeler olmuş. Ama istenilen sonuçlar gelmemiş. Bu sene ise değişik bir hava var hem takımda hem camiada.

Geçmişte Schneijder ' in yükünü orta saha da paylaşan bir adam olmadığı gibi forvete Drogba gibi bir oyuncu da gelmemiş. Burak ayrıldıktan sonra gol bölgelerinde hep bir eksiklik oluşmuş.Onun çabukluğu ve rakibi zorlayıcı hamleleri aranmış.

Defansın önemli ismi Semih bu sene ayrıldığı gibi daha önce  ayrılan Emre Çolak ta İspanya da gerçekten iyi oynamış. Arada Kaleye de Sinan Bolat gelmiş. Ama o da sonrasında gönderilmiş.  Cenk te bu arada bu sene  Malaga ya transfer olmuş.

Başakşehir örneğinde olduğu gibi aslında takımların kadroları ile fazla oynamamak lazım. Bu sene ise neredeyse yeniden bir silbaştan yapıldı. Fakat bu sefer sezon başında bu değişime gerçekten ihtiyaç var gibi gözüküyordu.

Gelen isimler ,aldıkları süreler ve oyuncu seçimlerinde ki oyuncuların bireysel özellikleri gerçekten çok isabetli.Kadro tam bir yıldızlar geçidi.

Ndaye çok koşan, pres özelliği olan ve saha görüşü çok iyi olan bir merkez orta saha . Rodriguez herşeye faydası olan bir adam.

Ortasaha ve Kanatlarda adının geçmediği pozisyon çok az. .Tolga defans ve Orta saha arasında ki bölge de çok önemli bir bağlantı adamı. Hertha Berlin de de böyle oynarken geçtiğimiz yıllarda performansı çok daha farklıydı. Belhanda, Feghouli yaratıcı,top kontrolü iyi ve topu paylaşmayı seven oyuncular. Mariano , Maicon, Fernando,Denayer ve Asamoah defans a öylesine bir zenginik katıyor ki pek çok avrupa klübünde bu nitelikte oyuncular yok.

Martin Linnes bile geçen senelerdeki performansını 2 ye katlayacaktır bu oyuncular ile.. Tudor 'un elinde ki oyuncular her sistemi rahatlıkla oynayabilecek türde oyuncular.Kalesi zaten Muslera ile emin ellerde..

Aslında Tudor dünyanın en şanslı antrenörlerinden biri. Bu kadro Türkiye ligine son 15 yılda gelmiş en iyi kadrolardan biri.

Bakalım ligin sonunda derinliği oranında sonuçlar almış olabilecek mi...? Bu da Tamamen Tudor ' un  bu yıldızları idare etme becerisi ile oluşacak..

canlı skor
Şu an oynanan maç bulunmamaktadır.
Tüm maçlar için tıklayın