Guillerme ve Aleksiç ve Boutaip...Transfer Başarısı..

Spor Dostluktur
Oğuz Akdeniz Spor DostlukturTüm Yazıları
10 Kasım Cumartesi 2018

Malatyaspor gerçekten ligin izlenmesi en keyifli ekiplerinden.Tesisleri mükemmel, taraftarı,antrenörü,futbolcuları hatta sosyal medya ekibi ile bile izlenmesi lazım gelen bir takım.

Sissokko yu antalyaspor'a gönderdikleri gibi aziubuke ,doria ve diallo gibi oyuncularını da kaybettiler.

Ancak transfer konusunda gerçekten iyi işler çıkarıyorlar.

Ve  takımın çekirdek kadrosunu korudukları gibi ofansa müthiş destek veren yaratıcı ve çabuk  2 oyuncu bulmayı başardılar. Guillerme italyan 2.liginden gelen bir oyuncu ve 2 ayağına da çok hakim.Topla çabuk olmasının yanında rakibi de bolca hataya düşüren bir oyuncu.

Aleksiç ise hem iyi bir organizatör hem de ceza sahası önünde gol bulabilen ender orta saha oyuncularından...Ancak Adem,Aleksiç ve Guillerme ile beraber oynadığında bu üçlünün etkinliği daha çok artıyor. Hem oyun anlayışları hem de oyun stilleri ile birbirlerini tamamlıyorlar her anlamda.

Galatasaray tüm sezon boyunca neredeyse tek forvete kalmışken,Beşiktaş forvetlerinden tam randıman alamazken,Fenerbahçe ise forvetlerinden daha yeni randıman almaya başlamışken Boutaip ile 2 sezondur çok iyi iş çıkarıyorlar.

Maçın başlarında Trabzonspor defansının da öne çıkmasını fırsat bilen adem ; Boutaip'i çok iyi kaçırdıysa da gol pozisyonundan yararlanamadı sarı kırmızılı takım.

Trabzonspor; Malatyaspor sağ kanadından en formda oyuncularından biri olan Pereria ile etkili boşluklar buldu ve bu oyuncunun ortasında ;  Rodallega da çok net gelen gol fırsatını değerlendiremedi.

Trabzonspor ortasahasını kalabalık tutmaya çalışıyordu ki Boutaip 'İn pası ile Guilerme nin golü geldi. Ardından yine aynı oyuncunun ortasında bu defa Aleksiç tarzı bir gol geldi.

Aleksiç'in golü sonrası Trabzonspor ; Rodallega,Sosa gibi oyuncuları ile önemli fırsatlar yakaladı. Bu fırsatlara karşı duran ise Benin Milli takımının kalecisi Fernolle dan başkası değildi.

 Malatyaspor kalecisi ;son haftalarda belki de kariyerinin en iyi kurtarışlarını yapıyor.

İkinci yarıda ise Malatyaspor oyunun kontrolünü ele geçirmiş gibiydi.Kalabalık hücum ettiler ve Trabzonspor 'un aslında pres yapar gibi gözüken ama açıkları kapatmaya çalışan orta sahasını da rahat geçtiler.Ardından Alesiç ve Boutaip ile peşisıra goller de geldi.

Trabzonspor oyun genelinde net fırsatlar buldu.Gol ya da goller atabilirlerdi de ancak Malatyaspor gerçekten hep böyle oynamalı. Tek eksikleri belki de ileri uç oyuncularının alternatifsizliği..

 

canlı skor
Şu an oynanan maç bulunmamaktadır.
Tüm maçlar için tıklayın