Yeni Transferleri ile Fenerbahçe ve Malatyaspor...

Spor Dostluktur
Oğuz Akdeniz Spor DostlukturTüm Yazıları
18 Ağustos Cumartesi 2018

Fenerbahçe için Malatyaspor maçı da zor maç. Ayağını yorganına göre uzatıp başarıyı yakalayan ender takımlardan biri Malatyaspor. Kalede Ertaç ; stoperleri Mina ve Sadık ,Orta alanda Guillerme ve Aleksiç ve ilerde hemen hemen her takımın durdurmakta zorlanacağı Boutaip ile çok iyi mücadele ediyorlar.

Bu hafta Teknik Direktör Erol Bulut'un ve diğer futbolcuların taraftarı desteğe çağıran videoları Malatyaspor sosyal medya kanallarında yayınlandı. Hem çok iyi tesislere sahipler hem de takım içi arkadaşlık üst düzeyde.

En önemli avantajları takım halinde hücum edip takım halinde savunmayı düşünebilmeleri. Örneğin ilk Maçta Arturo Mina 'nın attığı gol güzel örnek..

Fenerbahçe ise Benfica önünde çok zorlandı.İyi mücadele etti ama kapasitesinin üzerine özellikle kadro yetersizliğinden dolayı çıkamadı. Guilano'nun orta alanda daha fazla sorumluluk alması lazım ama maalesef oyunu tek taraflı oynayabiliyor.

Fenerbahçe kadrosunun özellikle orta alanda ve forvette yetersizlikleri var. Fenerbahçe defansı rakibe yakalandığında kolay gol yeme,rakibe geç müdahele etme gibi ,gücünü yerinde kullanma gibi motivasyonları sağlayabilmiş  değil.

Forvette  Ayew ile Slimani uyumunu henüz göremedik. Alper forvette tek başına mücadele etse de onun performansını değerlendirmek te yerinde değil. Slimani, Boutaip veya çok eleştirilse de Linz maçında oyuna girip golünü atan Alvaro Negredo...

Forvet olabilmek sadece teknik,his ,beceri ve güç meselesi değil.Tüm bunların tek elde toplanması demek. Fenerbahçe ye bir forvet daha lazım. Son olarak...

Fenerbahçe ; Vardar ve Benfica gibi takımları değil daha üst düzey takımları düşünmeli..

canlı skor
Şu an oynanan maç bulunmamaktadır.
Tüm maçlar için tıklayın