Oğuzhan Koç ve İbrahim Büyükak, Yol Arkadaşım 2 filminde güldürebilecek mi?

'Yol Arkadaşım' filmiyle büyük ölçüde beklentileri karşılayan ikili Oğuzhan Koç ve İbrahim Büyükak, serinin ikinci filmini çekti. Vizyon için gün sayan 'Yol Arkadaşım 2', bakalım beklentileri karşılayabilecek mi?

Oğuzhan Koç ve İbrahim Büyükak, Yol Arkadaşım 2 filminde güldürebilecek mi?

Hem iş hem ev arkadaşı oluyorlar

Hem iş hem ev arkadaşı oluyorlar

Yol Arkadaşım’ın ilk filminde, hayatı kötü giden Onur (Oğuzhan Koç),  bazı isteklerini gerçekleştirmek için çıkacağı yolda, Şeref ile (İbrahim Büyükak) yol arkadaşı oluyordu. Şeref, karakter olarak Onur’dan farklı ve çılgındı. Bu yüzden gidecekleri 2-3 saatlik yol, uzamış da uzamıştı. 

İlk filmdeki maceradan sonra, Onur ve Şeref ikilisi sıkı bir arkadaşlık kurdu. Yeni filmde hem iş hem ev arkadaşı oluyorlar.

E şimdi o kadar farklılar dedik... Aynı evde, birbirinden farklı iki insanın, iki zıt karakterin neler yaşayabileceğini hayal edebiliriz herhalde!

Şeref, arkadaşına tam destek!

Şeref, arkadaşına tam destek!

Onur’un iyi bir müzik kariyeri yapabilmesi için Şeref, menajeri olma görevini üstlenmiştir. Fakat Şeref cidden bu konuda iyi değildir. Hayatı iyi gitmeyen Onur, tekrar ilaç mümessili  olması gerektiğini düşünür. Şeref, bu konuda Onur’un peşini bırakmaz ve müzik kariyeri için elinden gelen her şeyi yapmaya başlar. Çünkü Şeref, Onur’un müzik konusunda iyi olduğundan emindir. Ancak sakar ve sorumsuz olduğu için, ne kadar çabalasa da yaptığı veya başladığı işlerin hepsi yarım kalır ve  sorun yaratır.  

Yeni filme Ezgi Eyüboğlu’da “Çilek” isimli karakteriyle dahil oluyor.  

Beklentileri karşılaycak mı?

Beklentileri karşılaycak mı?

Yol ve komedi filmi olma özelliğiyle bana 'Kardeşim Benim'i anımsatan bu film, komedi anlamında izleyicilerin beklentisini karşılayabilecek mi merak ediyorum. 

İlk filminde izleyici kitlesinden güzel dönüşler almıştı. Ama insanların mizah anlayışı gün geçtikçe değişiyor. Dolayısıyla da bir filmi, kitabı halkın beğenisine sunmak, hoşlarına gidecek bir yapıt ortaya çıkarabilmek de zorlaşıyor. 

Güldürebilecek mi?

Güldürebilecek mi?

Filmin fragmanında da göreceğiniz gibi, içerisinde bol bol güldürü öğeleri var. Bu sanırım artık Türk sinemasının bir vazgeçilmezi haline geldi.

Zaten Türk komedi filmlerinin artık aynılıktan kaçınma zamanı geldi de çoktan geçiyor bile!Oğuzhan Koç ve İbrahim Büyükak, umarım bizlere daha çok eğlenebileceğimiz ve Türk komedisini sevdirecek bir deneyim yaşatırlar...

 

Bu makaleye ifade bırak