Eskişehir

Yerel Haber
27 Ağustos 2014 - 13:47

OKUL YÖNETİCİLERİNİN ATAMALARI İLE İLGİLİ SUÇ DUYURUSU

IHA

Türk Eğitim-Sen Eskişehir Şubesi’ne bağlı üyeler, okul yöneticilerinin puanlamalarında adaletsiz davranıldığını ileri sürerek, ilçe milli eğitim müdürleri ve şube müdürleri hakkında suç duyurusunda bulundu.
Adliye Sarayı’na gelen üyeler adına bir açıklama yapan Türk Eğitim-Sen Eskişehir Şube Başkanı Haydar Urfalı, atamalarda adalet, eşitlik ve tarafsızlık istediklerini söyledi. İlçe milli eğitim müdürleri ile şube müdürlerinin okullara atanan yöneticilerin birçoğunu tanımadıklarını iddia eden Urfalı, “Milli Eğitim Bakanlığı, 76 bin yöneticinin alın teriyle, dişiyle, tırnağıyla kazandığı unvanları, sosyal statüleri ceket çıkarılır gibi üzerilerinden alınmıştır. İlçe milli eğitim müdürleriyle, ilçe milli eğitim şube müdürleri puanlama yaptıkları okul müdürlerinin 4’te 3’nün adını ve hangi okulda görev yaptığını dahi bilmez. Adını daha bilmediği bir okul yöneticisini ilçe milli eğitim müdürü ve şube müdürü nasıl değerlendirecek? Okul paydaşları tarafından yapılan değerlendirmede 40 tam puan alan okul müdürleri dahi, bu özellikteki milli eğitim yöneticileri tarafından haksızca adaletsizce, zalimce katledilmişlerdir. Biz istiyoruz ki, yöneticiler adil davransın. Sadece adalet, eşitlik ve tarafsızlık istiyoruz” dedi.
Yapılan haksızlığın giderilmesi için mücadeleye devam edeceklerini ifade eden Urfalı, sözlerine şöyle devam etti:
“Türk Eğitim-Sen’in 75 puanın altında alan okul yöneticilerinin hakları için mücadelesi sonuç alınana kadar sürecektir. Bunun aşamalarından birisi olan, değerlendirme sürecinde görev alarak okul müdürleri hakkında puanları alan, ilçe milli eğitim müdürleri ile şube müdürleri hakkında, ‘görevlerini kötüye kullanmak’ suçundan dolayı Cumhuriyet Başsavcılığına suç duyurusunda bulunuyoruz. Ardında aynı kişiler hakkında aynı suçtan dolayı idari soruşturma açılması için valiliğe yazılı olarak başvuracağız. Sonuç alıncaya kadar mücadelemiz sürecektir.”

EskişehirYerel Seçim Sonuçları

Eskişehir Hava Durumu

14°CŞİMDİPERŞEMBE
©Copyright 2013 Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.