Ege

Ege

07.10.2017 - 03:26 | Son Güncelleme: 07.10.2017-3:27

Okullar canımız kanımız!

İzmir İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile Türk Kızılayı Ege Bölge Kan Merkezi, kan bağışının arttırılması ve kan ihtiyacının karşılanması amacıyla ‘İzmir sana kanım feda’ projesini hayata geçirdi.

Sitene Ekle

MEHMET CANDAN DHA

Proje kapsamında 30 ilçede 271 okulda düzenlenen kan bağışı kampanyasında 13 bin 471 ünite kan toplandı, en çok kan bağışı yapan okullar ödüllendirildi. 

Bornova birinci

Proje sayesinde önemli ölçüde kan bağışı yapıldığını ancak bunun yeterli olmadığını belirten Türk Kızılayı Ege Bölge Kan Merkezi Müdürü Gökay Gök, “Bu projeyle öğrenci, öğretmen ve veliler de kan bağışı bilinci oluşturmak, kampanyanın okullar da geleneksel hale gelmesini sağlayarak düzenli ve yeni kan bağışçısı kazanarak istikralı bir kan stoku oluşturmak istiyoruz. Kampanya sonucunda kan bağışı oranı çok düşük olan kadın kan bağışçısı sayısı yüzde 13’den yüzde 47’ye ulaştı. Bu özelliği ile kampanyamız rekor kırdı” dedi. Bornova Orkide İlkokulu toplanan 444 ürün ile birinci oldu. Konak Çınarlı Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi 244 ürün ile ikinci olurken, üçüncülüğü 192 ürünle Bornova Yunus Emre İlkokulu aldı. İl Milli Eğitim Müdürü Ömer Yahşi ise, “Yetersiz kalan kan bağışında toplumsal bilinci arttırmayı sosyal sorumluluk olarak kabul ediyoruz. İzmir’in adını benzer projelerde zirvede tutacağına inanıyorum” diye konuştu.
 


"Bu Aşk Burada Biter" adlı şiiri şarkı olarak da bestelenen günümüz şairi kimdir?
©Copyright 2018 Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.
İlginizi ÇekebilirX