Sakarya

Yerel Haber
16 Ekim 2018 - 15:21

Okullar Ve Çevresi Daha Güvenli Hale Getirilecek

SAKARYA (AA) - Sakarya'daki okularda görev yapan özel güvenlik görevlileri ile güvenli eğitim koordinasyon görevlisi ve okul kolluk görevlilerine eğitim verildiği bildirildi.

İl Emniyet Müdürlüğünden yapılan açıklamaya göre, çocukların güvenli bir ortamda eğitim-öğretim görmeleri, madde bağımlılığı ve diğer zararlı alışkanlıklardan korunmaları ile okullarda görev yapan özel güvenlik görevlilerinin, okullara yönelik olası terör ve şiddet olaylarına hazırlıklı olmaları ile görevlerini daha dikkatli ve duyarlı yapmalarının sağlanması amacıyla Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler, İçişleri ve Milli Eğitim bakanlıkları arasında Okullar ve Çevresinin Daha Güvenli Hale Getirilmesine Yönelik İşbirliği Protokolü imzalandığı hatırlatıldı.

Bu kapsamda Özel Güvenlik Şube Müdürlüğü tarafından Adapazarı Vali Mustafa Büyük Kız Anadolu İmam Hatip Lisesinde, eğitim kurumlarında görev yapan özel güvenlik görevlilerine ve okullarda görevli güvenli eğitim koordinasyon görevlisi ve okul kolluk görevlilerine eğitim verildi.

Eğitime 183 özel güvenlik görevlisi katıldı.

©Copyright 2013 Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.