Erzincan

Yerel Haber
12 Şubat 2015 - 06:57

OKUMA VE YAZMA YARIŞMALARININ TANITIMI YAPILDI

IHA

Erzincan İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından düzenlenen 100 Temel Eser Okuma Yarışması ve “Saygı ve Vefa” konulu Öykü Yarışmasının tanıtımı yapıldı.
Düzenlenen etkinliğe Vali Vekili Sayın Fatih KAYA, İl Millî Eğitim Müdürü Aziz GÜN, İl Millî Eğitim Müdür Yardımcısı Yahya TEKİN, Şube Müdürü Özkan YAVUZ ve idareciler katıldı.
Erzincan İl Milli Eğitim Müdürlüğünün yaptığı açıklamada şu görüşlerde bulunuldu; “ Ortaokul ve liselerde okuyan öğrencilerimize okuma alışkanlığı kazandırmak, çocuklarımızı internet ve televizyondan uzaklaştırarak kitapların sihirli dünyasına çekmek, okuduklarını sözlü ve yazılı ifade etme kabiliyeti kazandırmak, onlara daha sağlıklı bir gelecek hazırlamak amacıyla Ortaokullar arası 100 Temel Eser Okuma Yarışması, liselerimiz için Mustafa Kutlu Öykü Yarışması düzenlenmiştir.
100 Temel Eser Okuma Yarışmasında 5, 6, 7 ve 8. Sınıf öğrencilerinin şartname ile belirlenen 4 kitabı okumaları hedeflenmektedir. Bu kitaplar Millî Eğitim Bakanlığı 100 Temel Eser listesinden seçilmiştir. Mayıs ayında yapılacak olan yazılı sınavla dereceye giren öğrencilerimiz ödüllendirilecektir.
Erzincan’ımızın yetiştirdiği ünlü öykü yazarı Mustafa Kutlu adına “Saygı ve Vefa” konulu öykü yarışması şartname ile belirlenmiştir.” Denildi.

ErzincanYerel Seçim Sonuçları

Erzincan Hava Durumu

6°CŞİMDİSALI
©Copyright 2013 Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.