Çankırı

Yerel Haber
16 Ocak 2018 - 12:09

Ölen Arkadaşlarını Anmak İçin Ilgaz'a Tırmandılar

IHA

Ankara ve Kastamonu’dan Çankırı’ya gelen dağcılar, ölen arkadaşlarını anmak için Ilgaz Dağı’na tırmandı.
Türkiye dağcılık Federasyonu Çankırı İl Temsilciliği ve Çankırı Dağcılık ve Doğa Sporları Arama Kurtarma Spor Kulübünün birlikte düzenlediği "Sevgi Şima Dede Ilgaz Dağı Kış Tırmanışı" 9 sporcunun katılımıyla gerçekleşti. Mülayim Yaylası’ndan başlayan tırmanış, Ilgaz Dağı’nın 2 bin 546 rakımlı Küçükhacet mevkisinde son buldu.
Tırmanışı tamamlayan sporcular, Çankırı Dağcılık ve Doğa Sporları Arama Kurtarma Spor Kulübü Üyesi Sevgi Şima Dede ile hayatını kaybeden tüm sporcular ve şehitler için dua edip saygı duruşunda bulundu. Kulüp başkanı Nuri Erkenci, gazetecilere yaptığı açıklamada, olumsuz hava şartlarına rağmen tırmanışı sorunsuz bir şekilde tamamladıklarını söyledi.


Kulübün kurucusu Sevgi Şima Dede anısına tırmanışı gerçekleştirdiklerini belirten Erkenci, "Şima hanım bizim için çok önemliydi. Çankırı’da dağcılığın gelişmesinde önemli katkıları oldu. Şima hanımı kaybettiğimiz 2013 yılından berri bu tırmanışını gerçekleştiriyoruz Zirvede Şima hanım, sporcular ve şehitlerimiz için dua ettik" dedi.

ÇankırıYerel Seçim Sonuçları

Çankırı Hava Durumu

2°CŞİMDİCUMA
©Copyright 2013 Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.