Düzce

Yerel Haber
11 Nisan 2014 - 11:05

OLİMPİYAT KOMİTESİ DÜZCE ÜNİVERSİTESİNDE

IHA

Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulunun çocuklarda Spor Kültürü ve Olimpik Düşünceyi oluşturmak adına Türkiye Milli Olimpiyat Komitesi Kültür ve Olimpik Eğitim Komisyonunun yürüttüğü “Spor Kültürü ve Olimpik Eğitim Projesi” Düzce Üniversitesinde gerçekleşti.
Konferans Salonunda yoğun bir katılımın olduğu interaktif sunumlarla gerçekleşen etkinliğe, Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu, Eğitim Fakültesi ve Milli Eğitime bağlı okullardan yaklaşık 500 izleyici katıldı.
Proje çerçevesinde çocuklara interaktif gösteriler, çizgi filmler, genel kültür soruları ile sporun ve olimpiyat oyunlarının önemi vurgulandı. Proje maskotu Oli, spor kültürü, olimpiyat oyunları, olimpizm, fair play, çevre, sağlıklı beslenme konularında çocuklara bilgiler verdi.
Sunumların sonunda Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu Müdürü Doç. Dr. Kürşat Karacabey, Türkiye Milli Olimpiyat Komitesi-Kültür ve Olimpik Eğitim Komisyonu Başkanı Bilal Porsun’a takdim edilmek üzere Sibel Tel’e plaket takdim etti.
Türkiye Milli Olimpiyat Komitesi organizasyonun düzenlenmesi ve Spor Kültürüne katkılarından dolayı Yüksekokul Müdürümüz Doç. Dr. Kürşat Karacabey’e Sibel Yazgan tarafından plaket verildi.

Etiketler: spor, Düzce, karacabey, eğitim
DüzceYerel Seçim Sonuçları

Düzce Hava Durumu

24°CŞİMDİPAZAR
©Copyright 2013 Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.