Ölümüyle şok etkisi yaratan dünyaca ünlü 12 kişi

Yıldız isimlerin kaybını kolay kolay kabullenemiyoruz. Bazıları gerçekten çok erken ve zamansız gidiyor. Hiç beklenmedik şekilde hayatını kaybeden dünyaca ünlü isimler şöyle:

Ölümüyle şok etkisi yaratan dünyaca ünlü 12 kişi

1- Luke Perry

1- Luke Perry

Geçtiğimiz günlerde, 52 yaşında vefat eden ünlü aktör, ölmeden 5 gün önce evinde felç geçirdi; bir süre hastanede kaldı. Ölümü sırasında yanında çocukları Jack ve Sophie, nişanlısı Wendy, eski karısı Minnie Sharp, annesi ve üvey babası Ann-Steve Bennett, kardeşleri Tom ve Amy vardı.

Aile üyeleri, "Dünyanın her yerinden Luke'a verilen desteğe ve dualara minnetarız. Bu büyük yas dönemimizde mahremiyetimize saygı gösterilmesini istiyoruz" açıklamasını yaptı.

Luke Perry, 10 yıl boyunca yayınlanan 'Beverly Hills, 90210' adlı diziyle tanınmıştı.

2- Avicii

2- Avicii

Gerçek adı Tim Bergling olan İsveçli DJ ve yapımcı Avicii, 20 Nisan 2018'de 28 yaşındayken ölü bulundu.Umman'ın Muscat kentinde hayatını kaybeden Avicii, bazı sağlık sorunları nedeniyle 2016 yılında işlerinden uzaklaşmıştı.

3- Chester Bennigton

3- Chester Bennigton

Linkin Park'ın vokali Chester Bennington, 20 Temmuz 2017'de 41 yaşındayken hayatını kaybetti.

TMZ'nin haberine göre Chester, Los Angeles'taki Palos Verdes Estates adlı mahalledeki özel konutunda intihar etti.

4- Chris Cornell

4- Chris Cornell

Soundgarden grubunun solisti Chris Cornell, 17 Mayıs 2017'de Detroit'teki konseri sonrasında ölü bulundu.

52 yaşında hayatını kaybeden Cornell'in tıbbi araştırmalar sonrası kendini asarak intihar ettiği açıklandı.

5- George Michael

5- George Michael

Wham! grubunun eski üyesi, Careless Whisper şarkısıyla tanınan George Michael, Aralık 2016'da 53 yaşındayken hayatını kaybetti.Son dönemlerinde kalbi iyice zayıflamış, karaciğeri büyük hasar görmüştü. 2016 yılının Noel gününde sevgilisi Fadi Fawaz tarafından İngiltere, Oxfordshire'daki evinde cansız bedeni bulundu.

6- Paul Walker

6- Paul Walker

Hızlı ve Öfkeli serisiyle dünyaya adını duyuran Paul Walker, 30 Kasım 2013'te trajik bir trafik kazasında hayatını kaybetti.

Danışmanı Roger Rodas ile birlikte seyir halindeyken otomobilleri alev alınca bir direğe çarpıp ölüme savruldular...

7- Robin Williams

7- Robin Williams

Oscar ödüllü usta komedyen Robin Williams 63 yaşındayken vefat etmişti.

Ağustos 2014'te intihar ederek yaşamına son veren Robin Williams, uzun süredir depresyon ve psikolojik sorunlarla uğraşıyordu.

8- Amy Winehouse

8- Amy Winehouse

Temmuz 2011'de Londra'daki dairesinde ölü bulunan Amy Winehouse, 27 yaşındaydı ve 27'ler Kulübü'ne (27 yaşında ölen ünlüler) katılan bir diğer isim oldu.

Ölüm sebebi aşırı alkol olarak belirlenen Winehouse, madde bağımlılığından da bir süre önce kurtulmuştu.

9- Heath Ledger

9- Heath Ledger

Batman'in Joker'i olarak tanıdığımız Heath Ledger, 22 Ocak 2008'de dairesinde ölü bulundu. Eşi Michelle Williams ve kızları Matilda'nın bulduğu Ledger'ın ölüm sebebi ise intihar değil, kazara aşırı doz ilaç kullanımı olarak belirlendi.

10- Whitney Houston

10- Whitney Houston

Pop müziği ikon isimlerinden, Grammy ödüllü Whitney Houston Şubat 2012'de Beverly Hilton Oteli'ndeki odasının küvetinde ölü bulundu.48 yaşında hayata gözlerini yuman Houston'ın ölüm nedeni ise aşırı doz uyuşturucu olarak açıklandı.

11- Kurt Cobain

11- Kurt Cobain

Nirvana grubunun solisti Kurt Cobain, Nisan 1994'te 27 yaşındayken aramızdan ayrılmıştı. 27'ler Kulübü'nden olan Cobain, depresyon ve bağımlılıkla mücadele ediyordu.
Yaşadığı sorunlara eşi Courtney Love ve kızı Francis Bean sayesinde bir süre dayanabilen Kurt Cobain, 1994 yılında pompalı tüfekle intihar etti.

12- Tupac "2Pac" Shakur

12- Tupac "2Pac" Shakur

1996 yılında otomobilinin içinde silahla vurularak öldürüldüğünde 25 yaşındaydı.

Genç yaşına rağmen rap müziğe büyük katkıları oldu ve önemli eserler bıraktı.
 

Bu makaleye ifade bırak