Gündem
14.02.2012 - 02:30 | Son Güncelleme: 14.02.2012-2:30

Ömer Dinçer’e öğretmenlere rotasyon sorusu

Öğretmenlerin zorunlu il dışı rotasyonunun öğretmene ve eğitime çıkaracağı sorunlar bakana soruldu

Sitene Ekle

- ANKARA Milliyet

CHP Ankara Milletvekili Levent Gök, Milli Eğitim Bakanı Ömer Dinçer tarafından yanıtlanması istemiyle TBMM Başkanlığı’na verdiği soru önergesinde, “Bir görev yerinde (okulda) kesintisiz 15 yıl çalışmış olan öğretmen, il ve ilçe içinde zorunlu rotasyona tabi tutulacak mıdır?” ifadesine yer verdi.
18-20 Kasım 2011 tarihlerinde Antalya’da yapılan Ulusal Öğretmen Stratejileri Çalıştayı’nda öğretmen yetiştirme sistemine ilişkin bazı tavsiye kararları alındığını hatırlatan Gök, Dinçer’e şu soruları yöneltti:
-Kararnamenin 37/3. fıkrasına göre öğretmenler zorunlu il dışı rotasyona tabi tutulacak mıdır?


- Böyle bir rotasyon uygulamasının olması halinde görev yapan öğretmenin yaşayacağı sorunlar ve bunun eğitime olumsuz yansımalarının ne olacağı konusunda tespitleriniz, araştırmalarınız var mıdır?
- Öğretmenin aile-çevre-okul ilişkisi, rotasyon uygulaması ile sarsıntı geçirmeyecek midir? Nitelikli bir eğitim-öğretim yapılması açısından bakıldığında bu uygulamada öğretmenin durumu ne ölçüde dikkate alınmaktadır?
- Bu rotasyon uygulamasında toplumun temel taşı olan aile, aile birliği ve bütünlüğü zarar görmeyecek midir? Özür grubu atamalarında yaşanan sorunlar daha da artmayacak mıdır?
 


Etiketler:
Bilgi YarışmasıYanardağ ağzına ne denir?
Aradığınız
Evi Hemen
Bulun!
araDetaylı Ara
©Copyright 2017 Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.
İlginizi ÇekebilirX