Eğitim

22.05.2017 - 13:56 | Son Güncelleme: 29.05.2017-9:44

Ömer Halisdemir Üniversitesine rektör ataması yapılacak

Ömer Halisdemir Üniversitesi Rektörlüğü için aday adaylığı başvuru süreci başladı.

Sitene Ekle

Yükseköğretim Kurulundan (YÖK) yapılan yazılı açıklamaya göre, 18  Haziran 2008 tarihli ve 5772 sayılı Kanunla değiştirilen 2547 Sayılı  Yükseköğretim Kanunu'nun 676 sayılı Kanun Hükmünde Kararname ile değişik 13.  maddesinin (a) fıkrası hükümlerine göre, Ömer Halisdemir Üniversitesine rektör  ataması yapılacak.

Rektör aday adayları, bugün başlayan süreç çerçevesinde, 2 Haziran  Cuma günü mesai saati bitimine kadar Yükseköğretim Kurulu Başkanlığına başvuruda  bulunabilecek.

Rektör ataması için aday adayı başvurusunda bulunacak kişilerde,  "profesör olarak en az 3 yıl görev yapmış olması, 657 Sayılı Devlet Memurları  Kanunu'nu hükümlerine göre devlet memuru olarak istihdam edilebilmek için engel  bir halin bulunmaması ve rektör olarak atama işleminin ikmal edildiği tarih  itibarıyla 67 yaşını tamamlamamış olması" şartları aranacak.

Kadrolu veya sözleşmeli görev yapma şartı yok

Rektörlük için aday adayı başvurusunda bulunmak isteyen öğretim  üyelerinin, belirtilen şartları taşıması halinde, herhangi bir devlet veya vakıf  üniversitesinde kadrolu veya sözleşmeli olarak görev yapmaları şartı aranmayacak.

Başvurular bizzat veya postayla YÖK'e yapılabileceği gibi,  "rektoraday@yok.gov.tr" adresine elektronik posta yoluyla da iletilebilecek.


©Copyright 2018 Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.
İlginizi ÇekebilirX