06.12.2017 - 01:30 | Son Güncelleme: 06.12.2017-1:30 A-A+

ÖNCE ‘ANNE’ VE ‘KADIN’ ŞİMDİ ‘OĞLUM’MF Yapım, baktı Nippon Television Network dizileri tutuyor, ardı ardına satın almaya devam etti. Anlaşma Asya TV Forum’da gerçekleşti. ‘Anne’ ve ‘Kadın’dan sonra şimdi de ‘Oğlum’ (My Son) geliyor. Bir sonbahar günü, anne ve üç yaşındaki oğlu mutlu mesut ana okulunun yolunu tutar. Anne, bir anlık dalgınlıkla, oğlunun elini bırakır. Gidiş o gidiş... Tam dokuz yıl sonra çocuk tekrar annesinin karşısına çıkar. Kısaca konu bu. Faruk Bayhan, ‘memba buldu’ diyelim. Nippon ile daha çok anlaşma olur. 
Peki hangi kanalda ekrana gelecek? Alışmışken neden FOX olmasın? Dizi 10 bölüm ve 60 dakika. Bizde artık kaç bölüm gider, bilemeyiz. Süresi 120 dakika civarı olur.
Projenin Japonya’daki izlenme oranı yüzde 9.2, belirteyim.

‘SÖZ’ÜN MEKAN SIKINTISI VAR

Son bölümde Agah, Özel Tim’in elinde elçilikte... Çolak, kurtarmak için operasyon yapıyor ve elçilik kuşatılıyor. Binanın ‘elçilik’ten çok, bahçe içinde lüks bir villa hali var. Hatta kameranın cepheden çekimlerinde, dikkatli bakınca ileride köprünün ayağı görünüyor. ‘Söz’, Star TV’ye ‘en çok izlenen zaman’ diliminde kasım ayı birinciliği getiren (diğer ikisi ‘İstanbullu Gelin’ ve ‘Ufak Tefek Cinayetler’) dizilerden biri. Senaryo, her an bir sürprizi bizlere sunuyor. Ama şu mekan durumu, izlerken birden yabancılaştırıyor. Bir örnek var, Musul Konsolosluğu’muz. DEAŞ işgal etmişti. O binanın fotoğrafları var. Mesela ona benzetilebilirdi. NBC kanalının ‘The Brave’ serisinde ‘elit bir askeri birlik’ mevcut. Sadece Suriye’ye girip çıkmıyorlar. ‘Dünyanın tüm sıcak bölgelerinde’ yani emperyalist bir ruhla Afganistan, Kolombiya, İran, Moğolistan, Nijerya, Ukrayna ve hatta bizim topraklarda ‘operasyonlar’ yapıyorlar(!). Tüm bu ülkelerde çekim mümkün değil. Ekip, Yeni Meksika’yı mekan bellemiş.
Tüm ülkelerin özelliklerini anlatan mekanları buralarda yaratabiliyorlarmış.
 ‘Söz’ bunu yapamıyor. İzlenme oranı iyi, ilgi var ama şu mekanlara biraz özen.

Etiketler
Bilgi YarışmasıHangisi sıcak içeçek degildir?
Aradığınız
Evi Hemen
Bulun!
araDetaylı Ara
©Copyright 2015 Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.