Ege

18.12.2017 - 01:30 | Son Güncelleme: 18.12.2017-3:37

Onur ödülü Zolan’ın

Denizli Büyükşehir Başkanı Osman Zolan, İLESAM tarafından Karabağ Parkı’na diktirdiği Hocalı Soykırımı Anıtı ile onur madalyasının sahibi oldu, “Soykırımı unutturmayacağız. Madalyayı onurla taşıyacağım” dedi

Sitene Ekle

DENİZLİ-AA

Denizli Büyükşehir Belediyesi’nin üçüncüsünü düzenlediği Denizli uluslararası Yaren Şairler Şöleni’ne tarafından 3’üncüsü  düzenlenen Denizli Uluslararası Yaren Şairler Şöleni dolu dolu geçti. Pamukkale Üniversitesi (PAÜ) Kongre ve Kültür Merkezi’nde yapılan şölende 18 şair şiirlerini okudu. 

Hocalı Soykırımı

Etkinliğe katılan Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, katılan tüm şairlere ve şiirseverlere teşekkür etti, “Şairlerin olduğu yerde bizlerin susması gerekir. Sanata, kültüre, özümüze, değerlerimize inşallah hep beraber sahip çıkmaya devam edeceğiz” dedi. Yurt içinden ve Doğu Türkistan, Irak, Azerbaycan, Bosna Hersek’ten katılan söz ustası 18 şair, aşk, vatan sevgisi gibi konularda şiir okudu. 

Etkinliğin onur konuğu Türkiye İlim ve Edebiyat Eserleri Sahipleri Meslek Birliği (İLESAM) Genel Başkanı Mehmet Nuri Parmaksız, ‘Gönlüm Seni İstiyor Yokluğunla Kedersin’ şiirini okudu. Parmaksız, “Denizli Büyükşehir Belediyesi, 120 dönümlük Karabağ Parkı’na Hocalı Soykırımı Anıtı dikerek bütün dühyaya cavap verdi. İLESAM olarak size Türk Dünyası Onur Madalyası verme kararı aldık” dedi.

‘Unutturmayacağız’

Başkan Zolan’da, “Hocalı Katliamı, insanlık suçu ve vahşetti. Onun unutulmaması, aynı zamanda özümüzün göstergesi olarak anıtımızı diktik. Bir olacağız, güçlü olacağız, diri olacağız. Madalyayı onurla taşıyacağım” ifadelerini kullandı. Zolan, Türkiye’den onur madalyasını alan ikinci kişi özelliğini taşıyor.


©Copyright 2017 Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.