Ordu

Yerel Haber
12 Eylül 2018 - 17:02

"Ordu Stem İle Geleceğine Yön Veriyor" Projesi

ORDU (AA) - İkizce Kaymakamlığı ile Doğu Karadeniz Kalkınma Ajansı'nın (DOKA) ortaklaşa yürüttüğü "Ordu STEM ile geleceğine yön veriyor" projesine başlandı.

İkizce Milli Eğitim Müdürü Aykut Fidan, gazetecilere yaptığı açıklamada, projenin, Ünye Adnan Menderes Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi'nde düzenlenen eğitimle başladığını söyledi.

Proje kapsamında eğitim gören öğretmenlerin, edindikleri bilgileri diğer öğretmenlere ve öğrencilere aktaracaklarını belirten Fidan, "Proje kapsamında Ünye, İkizce, Fatsa, Çamaş, Çaybaşı, Akkuş ve Kumru'da görev yapan 30 öğretmen eğitim alarak robotik kodlama yapmayı öğreniyor. Bu eğitimi alan öğretmenlerin eğitim sonrasında diğer meslektaşlarına ve öğrencilerine bilgilerini aktarmaları beklenmektedir. STEM eğitimi sonrasında, eğitimin yaygınlaştırılması için çalışmalar yapılacak ve görevler verilecektir." dedi.

Fidan, projenin devamı olarak İkizce Kaymakamlığı tarafından İkizce Şehit Hüseyin Akar Ortaokulu'nda yeni eğitim döneminde kodlama sınıfı oluşturulacağını aktararak, STEM eğitiminin ilde bulunan diğer öğretmenlere de yaygınlaştırılmasının sağlanacağını kaydetti.

©Copyright 2013 Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.