Bursa

Yerel Haber
04 Aralık 2015 - 18:21

ORHANGAZİ BELEDİYE BAŞKANI NEŞET ÇAĞLAYAN:

IHA

Orhangazi Endüstri Meslek Lisesi Bahçesi’nde yapımına mart ayında başlanan kapalı spor salonunun açılışı gerçekleşti.
Orhangazi Kaymakamlığı Başkanlığı’nda yürütülen ‘Sizinleyiz’ projesi kapsamında Orhangazi Belediyesi’nin destekleri ile yapılan Kapalı Spor Salonu’nun açılış töreninde konuşan Orhangazi Belediye Başkanı Neşet Çağlayan, Orhangazi’nin spor kenti olma aşamasında birçok projenin hayata geçtiğini dile getirdi. Çağlayan, "Dezavantajlı gruplara yönelik yapılan bu kapalı spor salonunun hayırlara vesile olmasını dilerim. Orhangazi’de birçok spor yapısı oluştururken, çocuklarımızın bu spor faaliyetlerini icra edebilecekleri bir yerlerin olması gerekir. Bunu biliyor ve bu kapsamda ki çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Devam eden çalışmalarımızın dışında, mevcut olan kapalı spor salonumuzun da düzenlenmesi konusunda çalışmalarımız en kısa zamanda başlayacaktır. Şuana kadar yapılan çalışmalarımız arasında 3 adet futbol sahamız tamamlandı. Öğrencilerimizin ve çocuklarımızın kötü alışkanlıklardan uzak kalmasını sağlamak için yapılan tüm bu çalışmalar tabi ki de yetersiz. 570 lisanslı sporcularımızın sporlarını sürdürebileceğini alanları inşa etmek bizlerin boyun borcudur. Bu sorumluluğun farkındayız. Hali hazır spor branşları dışında yeni yapılacak olan güreş, Yelken ve Kürek sporları da çok yakında yapılacak. Bu sporlar oluşturulan komitelerden onay gördü. Çocuklarımız bu sporlara yönelecektir" diye konuştu.
AK Parti Bursa Milletvekili İsmail Aydın ise, Büyükşehir Belediyesi ile Orhangazi’de yapılması planlanan 7 proje olduğunu söyledi. Futbol sahalarını suni çimleme çalışması yapıldığını belirten Aydın, "Şimdi bu alanlar gayet iyi durumdalar. Bunların yanı sıra hemen yanı başımızda bulunan spor salonuna bağlı olan yarı olimpik yüzme havuzumuza da kısa süre içerisinde kavuşacağız. Öte yandan İznik Gölü’nde yapılması planlanan yelken ve kürek sporları Orhangazi’nin tanıtımında büyük etkisi olacaktır" dedi.
Orhangazi Belediyespor’un basketbol ve voleybol takımları davetlilere yaptığı gösteri büyük beğeni ile izlendi.

BursaYerel Seçim Sonuçları
©Copyright 2013 Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.