Milliyet Tatil

12.05.2017 - 10:19 | Son Güncelleme: 12.05.2017-10:21

Orta Doğu ile Türk Gastronomisi iş birliği

Ülkemizin gastronomik değerlerinin ortaya çıkarılması ve ülke turizmine Orta Doğu'dan daha fazla ekonomik girdi sağlanması adına Gastronomi Turizmi Derneği ( GTD ) ve Orta Doğu Turizm ve Seyahat Acenteleri Derneği ( OTSAD ) iş birliği yapma kararı aldı.

Sitene Ekle

Türkiye'nin gastronomik değerlerinin yurt içi ve yurtdışında doğru tanıtılması ve anlatılmasını amaçlayarak kurulmuş olan GTD ile Orta Doğu Turizminin gelişmesi ve körfez ülkelerinden ülkemize gelen turistlere acentaları vasıtası ile en iyi hizmeti almaları için çalışan OTSAD iş birliği 11 Mayıs 2017 tarihinde gerçekleşti.

Turizmin zor bir dönemden geçtiği bu süreçte önemli bir başlangıç olan bu anlaşmanın, ilerleyen günlerde ülke ekonomisine önemli katkılar sağlaması bekleniyor.

Bu anlaşmanın sadece kendileri için değil, otelcilerden, seyahat acentelerinden taşımacalara kadar önem arz ettiğini belirten GTD Başkanı Gürkan Boztepe, Türk ürününü dünyaya tanıtmak amacıyla kurulan derneğin, en yakın pazar olan Ortadoğu pazarına doğru tanıtmanın turizmi canlandıracağını belirtti.


©Copyright 2018 Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.
İlginizi ÇekebilirX