Şehir müziğinin kült ismi Ortaçgil, 20 Temmuz Perşembe akşamı Sığacık Marina’da Seferihisar Belediyesi ve Teos Yazarevi’nin davetlisi olarak halk konseri verecek.
 
Müziğimizin sevilen ismi Bülent Ortaçgil, Seferihisar’ın muhteşem doğası ile ünlü Teos Sığacık Marina’da 20 Temmuz akşamı nefis bir konser verecek. Erkan Oğur, Baki Duyarlar, Cem Aksel ve Erdal Akyol’un da eşlik edeceği Ortaçgil konseri halka açık olarak düzenlenecek.
 
Seferihisar Belediye Başkanı Tunç Soyer’in ve Teos Kültür  Sanat Derneği’nin katkıları ile Sığacık’ta hizmet veren Teos Yazarevi pek çok etkinliğe ev sahipliği yapıyor. Ortaçgil konseri ardından 21 Temmuz Cumartesi sabahı, şair yazar Namık Kuyumcu’nun moderatörlüğünde Teos Yazarevi’nde yöre gençleri ile bir sohbet gerçekleştirecek. Namık Kuyumcu’nun ‘müzik ve edebiyat’ temalı soruları ile yol alacak sohbette gençler Ortaçgil’in sanat serüvenini dinleyecekler.

Teos Yazar Evi Kültür Sanat Edebiyat Araştırma ve Uygulama Merkezi, Sığacık’ta iki katlı binası ile çok özel etkinlikleri yöre haklı ile buluşturuyor. Sanatçı konaklaması ile üretimlerin desteklendiği merkezde  atölye, konser ve sergi çalışmaları düzenleniyor. Ocak ayında bu yana hizmet veren Sığacık’ın kalbindeki Teos Yazarevi  bölge gençlerinin sanatla daha güzel yarınlara ulaşmaları ile yurt dışından da pek çok sanatçıyı ağırlayacak.