15.04.2016 02:30 | Son Güncelleme:

Ortak duruş sergilemeliyiz

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın eşi Emine  Erdoğan, zirveye katılan liderlerin eşlerine Lütfi Kırdar Kongre Merkezi’nde resepsiyon verdi.

Emine Erdoğan ilk olarak zirve kapsamında düzenlenen, “Kanserle Mücadelede Hanımefendilerin Liderliği Özel Oturumu”nun açılışında konuştu. İslam dininin terörle özdeşleştirildiğini, İslamofobinin, insanlık nezdinde Müslümanların korku kaynağı haline getirdiğini belirten Erdoğan, “Suriye’deki savaştan kaçan çocuklar, Akdeniz sahillerinde kendilerini ne yazık ki ölüme teslim ediyorlar. Tüm bunlara karşı güç birliği yapıp, ortak bir duruş sergilemeliyiz. Allah, müminlerin kardeş olduğunu ilan etmişken, bizler kardeşlerimizin sorunları karşısında duyarsız kalamayız” dedi. Konuşmasında kanserin, tüm dünyada gittikçe yaygınlaşan önemli bir toplum sağlığı  problemi olduğuna dikkati çeken Erdoğan, obezitenin sadece kanserin değil pek çok hastalığın da kaynağı olduğunu vurguladı. 

Emine Erdoğan daha sonra konuklarına Dolmabahçe Salonu’nda resepsiyon verdi, “Umudun Renkleri Projesi” başlıklı resim sergisinin açılışını gerçekleştirdi. Erdoğan, aralarında Azerbaycan Cumhurbaşkanı’nın eşi Mihriban  Aliyev, Bosna-Hersek Cumhurbaşkanı’neşi Sebija İzzetbegovic, Burkina-Faso Devlet Başkanı’nın eşi Sika Kabore, Gambiya Cumhurbaşkanı’nın eşi Zineb Yahya Jammeh, Gine Cumhurbaşkanı’nın eşi Hadja Djene Conde, Kırgızistan Cumhurbaşkanı’nın eşi Raisa Atambayeva, Lübnan Başbakanı’nın eşi Lama Selam, KKTC Cumhurbaşkanı’nın eşi Meral Akıncı’nın da bulunduğunu konuklarıyla yakından ilgilendi.
Bu habere ifade bırak
  • 0Mutluyum
  • 0Şaşkınım
  • 0Kararsızım
  • 0Kızgınım
  • 0Üzgünüm
Toplam Oy0