İstanbul

Yerel Haber
13 Mayıs 2016 - 00:58

ORTAKÖY YETİMHANESİ’NDE KEREM GÖRSEV KONSERİ

IHA

Ünlü caz sanatçısı ve besteci Kerem Görsev, Beşiktaş’ta bulunan eski Ortaköy Yetimhanesi’nde "1. Uluslararası Bahçe ve Çiçek Festivali" kapsamında hayranlarına konser verdi.
Beşiktaş Belediyesi’nin bu yıl ilk kez düzenlediği Uluslararası Bahçe ve Çiçek Festivali kapsamında ünlü piyanist Kerem Görsev konserini eski Ortaköy Yetimhanesi bahçesinde düzenledi. Festival kapsamında atıl durumda olan yetimhanenin dört bir tarafı mimarlar ve tasarımcılar tarafından çiçeklerle donatılarak sanat eserine dönüştürüldü. Konser öncesi vatandaşlar yetimhaneyi gezerek ilginç çiçek tasarımlarıyla fotoğraf çektirdiler. Caz severlerin yoğun katılım gösterdiği Kerem Görsev konserinde, 1950 ve 1960’ların Broadway film müzikleri ve Amerika’nın caz standartlarından oluşan eserlerinden örnekler sergilendi. Görsev’in repertuarlarının arasında Four Days, Weekend, Summer Breeze, I Love May, Hand Snd Lips, Masai Mara, V8 ve Flying Notes sanatseverlerden büyük beğeni topladı.

©Copyright 2013 Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.