Oscar and the Wolf konserinden neler öğrendik?

Oscar and the Wolf, 2 Mart’ta 6 bin kişinin katılımıyla Maslak Volkswagen Arena’da bir konser gerçekleştirdi. Bu konsere 5 kişilik bir arkadaş grubumla saha içi biletlerimizle katıldık. 

Oscar and the Wolf konserinden neler öğrendik?
Oscar and the Wolf, 2 Mart’ta 6 bin kişinin katılımıyla Maslak Volkswagen Arena’da bir konser gerçekleştirdi. Bu konsere 5 kişilik bir arkadaş grubumla saha içi biletlerimizle katıldık.

Öncelikle birçok konserin ortak kaderi olan giriş kuyruğu burada da büyük sorundu. Organizasyonun üzerine düşen görevleri yerine getirmemesi ise, bu durumu daha da kötüleştirdi. Kalabalıktan giriş yönünü analiz edemeyenler, iki farklı kuyrukta beklemeye başladılar. Fakat sonradan girişe yaklaşıldığında yanlış sırada beklediğini fark edenler doğru sıraya kaymaya başlayınca birkaç tartışma çıktı. Organizasyon firması sıra şeritleri oluşturup belirli aralıklarla görevli yerleştirmiş olsaydı, bu durum daha az krizle son bulabilirdi.

Arenanın havalandırma sistemleri bu konserde de başarısızdı. Havasız ve sıcak bir alanda dans edip keyif almaya çalışan 6 bin seyirci de bunu fark etmiş olmalı ki, kıyafetlerini vestiyere bırakmak istediler. Organizasyon bu konuda da sınıfta kaldı. Vestiyerlerin kısa sürede kapasiteleri doldu ve ceket alımını durdurdular. 

Başta belirttiğim gibi, konseri saha içinden izledik. Bunun en büyük sebebi, tribünlerin konser için çok da verimli olmaması. Belki basket maçları harika izleniyor olabilir fakat ses sistemi kurulumu bu konseri tribünden izleyenleri yine üzdü. Ses sistemi monitörleri sonradan kurulan kapalı alan konserlerinde saha içinde olmalı, sahneyi tam karşınıza alacak şekilde durmalısınız. Keza Oscar and the Wolf gibi solist şovları meşhur olan grupların konserleri tribünden göz kısılarak izlenmez :)

Oscar and the Wolf sahneye biraz rötarlı çıktı. Ama gerek sahne dansları, gerekse kalabalığın gözünün içine baka baka şarkı söyleyen solist içtenliğiyle harika başladı. Sahne arkası dijital görsellerin müziğe uyumuyla da izleyenleri büyülemeye devam etti.

Saha içinde gözüme çarpan bir başka can sıkan detay ise, müziğe ve dansa kendini kaptıran kalabalığın içine salınmış bira satan görevlilerdi. Siz konserin tadını çıkarırken, birden sırtında kocaman fıçıyla kalabalığı yara yara gelen bir görevlinin çıkıp "Bira ister misiniz?" diye sorması çok da hoş olmuyor.

Tüm bunlara rağmen, konser sonrası after party'de de grup harikaydı. Umarım bir sonraki etkinliklerinde VW Arena’yı tercih edeceklere bu yazım rehber niteliğinde olur. Konsere erkenden sıra beklemeden gelip, ceketlerini vestiyere bırakıp konseri saha içinden izlerler :)

Mert Taylan Pekdil
instagram.com/merttaylann

Bu makaleye ifade bırak