Osmaniye

Yerel Haber
31 Ekim 2016 - 15:32

Osmaniye'de Arıcılara Eğitim

IHA

Osmaniye Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürü İbrahim Sağlam, Türkiye’de bal üretiminin artmasının
bilinçli ve eğitimli arıcılarla mümkün olabileceğini söyledi.
Sağlam, Adana Veteriner Kontrol Enstitü Müdürlüğü katkıları ile arı hastalıkları ile ilgili düzenlene eğitim toplantısında, arıcılık olarak koloni sayısı bakımından dünyada ilk sıralarda yer alan Türkiye’de verimin artırılması gerektiğini bununda bilinçli ve eğitimli arıcılar ile gerçekleşebileceğini vurguladı.
Arı yetiştiriciliğinin zahmetli ancak kutsal bir meslek olduğunu ifade eden Sağlam, ”Bugüne kadar olduğu gibi bundan sonrada il müdürlüğü olarak arı yetiştiricilerimizin yanında olacağız. Yaptığımız bu toplantı ülkemiz ve ilimiz arıcılığına hayırlı olur inşallah” dedi.
Konuşmaların ardından Adana Veteriner Kontrol Enstitü Müdürlüğünden Dr. Mansur Seymen Seğmenoğlu ve Veteriner Hekim Osman Sezer tarafından arı yetiştiricilerine arılarda görülen bakteriyel-viral-paraziter hastalıklar, kovan içi ve kovan dışı zararlılar, arılarda kullanılan veteriner ilaçlarının nasıl kullanılacağı ve arılara zarar veren tarım ilaçlarından nasıl korunulması gerektiği hakkında bilgi verildi.

OsmaniyeYerel Seçim Sonuçları

Osmaniye Hava Durumu

15°CŞİMDİÇARŞAMBA
©Copyright 2013 Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.