Osmaniye

Yerel Haber
06 Eylül 2018 - 16:50

Osmaniye'de Orman Yangını

Merkeze bağlı Serinova köyü kırsalında başlayan ve rüzgarın da etkisiyle kısa sürede büyüyen yangına müdahale ediliyor Yangının ilerlemesi üzerine Ellek beldesine bağlı Aydınlar Mahallesi'ndeki evler boşaltılarak vatandaşlar bölgeden uzaklaştırılıyor

OSMANİYE (AA) - Osmaniye'de ormanlık alanda çıkan yangına, havadan ve karadan müdahale ediliyor.

Merkeze bağlı Serinova köyü kırsalındaki ormanlık alanda henüz belirlenemeyen bir nedenle çıkan yangın, kuru otlar ve rüzgarın da etkisiyle kısa sürede büyüdü.

Yangının söndürülmesi için bölgeye Osmaniye Orman İşletme Müdürlüğüne bağlı arazöz, yangın söndürme uçağı ve helikopterler sevk edildi.

Söndürme çalışmalarına Osmaniye Belediyesi itfaiye ekipleri de katılıyor.

Havadan ve karadan müdahale edilen yangın henüz kontrol altına alınamazken şu ana kadar yaklaşık 5 hektarlık ormanlık alanın zarar gördüğü bildirildi.

Yangının dağlık alan boyunca ilerlemesi üzerine yangın hattında bulunan Ellek beldesine bağlı Aydırlar Mahallesi'ndeki evler boşaltılarak vatandaşlar bölgeden uzaklaştırılıyor.

Mahalle girişinde barikat kuran jandarma ekipleri, mahalleye görevlilerin haricinde araç girişine izin vermiyor.

Ayrıca civar köylerde camilerden vatandaşlara, yangına müdahale eden ekiplere yardım etmeleri konusunda anons yapılıyor.

OsmaniyeYerel Seçim Sonuçları

Osmaniye Hava Durumu

16°CŞİMDİPERŞEMBE
©Copyright 2013 Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.