Aksaray

Yerel Haber
21 Aralık 2017 - 11:26

Osmanlı Ve Fatih Sultan Mehmet'i Anlatacaklar

AKSARAY (AA) - Osmanlı İmparatorluğu'nun 1459 yılları, Osmanlılar, Deliler Akıncı grubunun konu edileceği film Aksaray’da çekilecek.

Diriliş Ertuğrul dizisinden Aliyar'ı canlandıran film ve dizi oyuncusu Cem Uçan beraberinde oyuncu ve film yönetmenlerinden oluşan heyet ile Vali Aykut Pekmez’i ziyaret etti.

Çekimlerini Aksaray'da yapmayı planladıkları film projesi hakkında Vali Pekmez'e bilgi veren oyuncu Cem Uçan, Aksaray’da çekecekleri filmin batı ve ABD yapımı birçok filmde Osmanlıyı olumsuz sahnelerde yansıtan tarihi hatalara neden olan filmlere en iyi cevap olacağını söyledi.

Osmanlı Akıncılarının önünde giden Deliler Grubu, Osmanlıları ve Fatih Sultan Mehmet’in kişilik ve karakter özelliklerini yansıtan bir film senaryosu yazıldığını anlatan Uçan, ünlü oyuncuların rol alacağı film için Aksaray'ın Güzelyurt ve çevresinin çok uygun doğal mekanlara sahip olduğunu kaydetti.

Film çekimleri için Ocak ayında çalışmalara başlayacaklarını anlatan Uçan, bütün ekibin büyük bir heyecanla ses getireceğine inandıkları filme odaklandıklarını bildirdi.

Vali Aykut Pekmez, Aksaray'ın tabi güzellikleri yanında tarihi dokusu ile son dönemde bir çok filme ev sahipliği yaptığını söyledi.

Pekmez, Osmanlının fetih ettiği yerlerde yıkım ve talan gerçekleşen bir örnek bulunmadığını belirterek, yabancı ülke sinemalarının yaptığı film ve dizilerinde tarihi doğruları kasıtlı olarak çarpıttığını belirtti.

Aksaray’da çekilecek film çalışmasını memnuniyetle karşıladıklarını ifade eden Pekmez, Uçan ve beraberindeki heyete teşekkür etti.

AksarayYerel Seçim Sonuçları

Aksaray Hava Durumu

14°CŞİMDİSALI
©Copyright 2013 Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.