Galeriyi daha rahat gezmek için klavyenizdeki tuşlarını kullanabilirsiniz.
Osmanlıspor-F.Bahçe maçının ardından spor yazarlarının görüşleri

Osmanlıspor-F.Bahçe maçının ardından spor yazarlarının görüşleri

İlk üçe giremez - Ömer Üründül (Sabah)

Fenerbahçe maça tempolu ve atak başladı. İlk 15 dakika net bir üstünlük kurdular. Bu bölümde en aktif isim Giuliano idi... Osmanlıspor'un ön liberoları Lawal ve Musa, defans blokları ile yakın bağlantı sağlayamayınca, Giuliano istediği ortamı yakaladı ve güzel de bir gole imza attı. Ardından Valbuena sakatlanıp çıktı, devrenin son 25 dakikası Fenerbahçe adına olumlu geçmedi. Baskı devam etti ama alışılmış biçimde riskli ofansif anlayışta üretkenlik sağlanamıyordu. Bunun yanında günümüz futbolunun ilkelerine ters düşen savunma arızaları yine gündeme geldi. Deplasmanda galip durumdaki takım rakibe 30-40 metre geniş bir alanda yakalanmaz. Bu şekilde Osmanlıspor'un dört girişimi oldu. Birinde Volkan mutlak golü kurtardı. Birinde iki stoperi silkeleyen Aminu pas verecek adam bulamadı. İki girişim de ofsayta takıldı. Yine sıkıntılar yaşayacağı belli olan Fenerbahçe'de bir de İsla sakatlanınca, ikinci yarı için soru işaretleri gündemdeydi.
İkinci yarıda Osmanlıspor da artık kora kor oyuna başlamıştı. Fenerbahçe ilk yarıdaki geniş alanda yakalanma yanlışını bırakmıştı. Artık geride rakip ataklarda alan daraltılıyordu. Ama hücum girişimlerinde hiçbir etkinlik yoktu. Giuliano neden son dakikalara kadar sol çizgide görev yapar anlaşılır gibi değil. Alper'in ne oynadığı belli değil. Her yaptığı faul ve yaptığı top kaybından sonra iki elini başına koyuyor! Fizik gücüyle ve takıma alışmasıyla katkı beklediğim Janssen de dün gece tekaüt gibiydi. İkinci yarı ortalarında yaptığı bir gollük pas ve hemen sonrasında bir sürpriz şutu dışında yokları oynadı. Son 15 dakika F.Bahçe iyice oyundan düştü. Ama en azından takım savunmasını ön planda tutup, kontrollü oynadığı için pozisyon vermiyordu. Tek atlattıkları tehlike, duran topta Numan'ın direği bulan kafasıydı. Ama sonrasında Şener'in büyük hatası sonucu maça beraberlik geldi. Bana göre F.Bahçe'nin artık hiç şampiyonluk şansı yok. Daha da önemlisi bu futbolla bence ilk üçe de giremez...
Osmanlı'nın kadrosunda iyi isimler var ama eskiye göre form düşüklüğü ve özgüven eksikliği var. 60'dan sonra toparlanıp, neticeyi değiştirme peşinde koştular. Bu hırslarının sonucunda da 1 puanı aldılar. İrfan Buz, sahada hayalet gibi dolaşan Regattin'e nasıl 71 dakika tahammül etti anlamadım.

Skorer.com sitesinde yer alan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir. Haberleri kaynak göstermeden kullanmayınız.

İzlenme: 39.451