Ege

16.05.2018 - 04:32 | Son Güncelleme: 16.05.2018-4:33

Oto galericilere Ankara’dan müjde

Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci, Noterler Birliği ile atılacak imzaların ardından araç üzerinde haciz olup olmadığının oto galerilerinden kontrol edilebileceğini belirtti

Sitene Ekle

Ankara’da çeşitli ziyaretlerde bulunan İzmir Ticaret Odası (İTO) Başkanı Mahmut Özgener, Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci’yi ziyaretinde, ikinci el otomobil satıcılarının iki önemli sorunu olduğunu belirtti. İnternet üzerinden ikinci el araç satışlarının denetlenmesi ve noterlerin ‘Haciz Sorgulama’ sisteminin oto galerici esnafı tarafından da kullanılmasını istedi. İTO Başkanı Özgener, her iki sorunun giderilmesi halinde galerici esnafının rahat bir nefes alacağını ifade etti. 

‘Haksız rekabet oluyor’

Başkan Özgener, Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci’ye, esnafın sattığı araç başına devlete vergisini verdiğini, diğer yandasa internet üzerinden vergisiz satışlar yapılarak haksız rekabet ortamının oluştuğunu da dile getirdi

Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci ise sistemin ikinci el otomobil satıcıları için de açılacağını söyledi. Bakan Tüfenkci, “Noterler Birliği ile bu konudaki çalışmalarımızın sonuna geldik. Çok kısa bir süre sonra bu sistemi ikinci el otomobil satıcılarının kullanımına açacağız” dedi.

İnternet siteleri üzerinden yapılan araç satışlarını da değerlendiren Bakan Tüfenkci, “Artık her önüne gelenin araç satışı yapamayacağı bir sistemi başlattık. Oto Galericilik bir meslek oldu. Bu mesleği yapabilmeleri için de belli koşulları sağlamaları ve bazı mükellefiyetleri yerine getirmeleri gerekecek” diye konuştu.


Başkenti Taşkent olan, Orta Asya’da yer alan Türki Devleti hangisidir ?
©Copyright 2019 Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.
İlginizi ÇekebilirX