'Çiçek Abbas' filmi gerçek oldu

İlyas Salman ve Şener Şener'in oynadığı 'Çiçek Abbas' filmindeki gibi bir otomobil 4 lastiği sökülüp, araç taşlar üzerine bırakıldı.

'Çiçek Abbas' filmi gerçek oldu

Olay, otomobil tamiri yapan bir dükkanın önünde meydana geldi. Otomobil tamirhanesinde çalışanlar, sabah işyerine geldiklerinde elektrik arızası tamiri için bırakılan ve dükkanın önünde park halinde olan Hasan Biberci'ye ait otomobilin 4 lastiğinin çalınmış, aracında taşlar üzerinde bırakıldığını fark etti. Bunun üzerine polise haber verildi. Sevk edilen polis, gece saatlerinde kimliği belirlenemeyen kişi ya da kişiler tarafından lastikleri çalınan otomobilin üzerinde detaylı inceleme yaptı. Bir polis memuru görgü tanıklarının ifadesini cep telefonunun kamerasıyla kayıt etti.

Otomobilin 4 lastiğinin çalınıp, taş üzerine bırakılması ise akıllara 1982 yılında çekilen İlyas Salman ve Şener Şener'in başrolünü paylaştığı filmi getirdi. Filmde 'Çiçek Abbas' karakterini canlandıran İlyas Salman, hurda bir minibüsü tefeciden borçlanarak alırken çalışarak borcunu ödemeye başlıyor. Bu sırada Şener Şen'in canlandırdığı patronu Şakir'in ayrıldığı nişanlısı ile birbirlerine aşık oluyor. Şakir bunu hazmedemeyince Abbas'ın minibüsünün lastik ve motorunu çalıyor.

Sivas Katmeri tescillendiSivas yöresine özgü lezzet taşıyan Sivas katmeri, Türk Patent ve Marka Kurumu tarafından coğrafi işaret alarak tescillendi.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber