Nissan ikinci jenerasyon Juke’ta dizel motora veda edebilir

Hibrit model seçeneklerine odaklanan Nissan’ın ikinci jenerasyon Juke’ta dizel motor seçeneğinin sunulmayacağı ifade ediliyor.

Nissan ikinci jenerasyon Juke’ta dizel motora veda edebilir

Otomobil sektörünün motor teknolojileri ayağında artık geleneklerin dışına çıktığını artık görmezden gelemeyiz. Sizlerle birlikte yaptığımız değerlendirme ve haberlerde sadece otomobillerin değil artık tüm ulaşım araçlarının elektrikli motora geçiş sürecine çok sık tanık oluyoruz. Son olarak hafta başında sizlere paylaştığımız, KPMG‘nin otomobil endüstrisinin önemli markalarında görev yapan 1.000 kişilik yönetici kadrosu arasında yaptığı anketin çarpıcı sonuçlarına göz atmıştık. Bu sonuçlarda sektörün önemli markalarında görev yapan yöneticilerin yarıdan fazlasında dizel motorun artık ömürünü tamamladığı görüşü hakim olduğu sonucu karşımıza çıkmıştı.

Tamamen elektrikli motora geçiş sürecinde hibrit teknolojileri kullanacağını geçtiğimiz aralık ayında doğrulayan Nissan, anket sonucunda dizel motora elveda diyen yüzde 53‘lük kesimin arasında kendine yer verecek gibi gözüküyor. İspanya kaynaklı haber sitesi Motor‘da yer alan habere göre ikinci jenerasyon Juke’un geliştirme sürecini yürüten Nissan, yepyeni bir kimliğe büründüreceği haylazında, dizel motor seçeneğine yer vermeyi düşünmüyor. Dizel motor yerine, benzinli ve elektrik motor kombinasyonunun yer aldığı hibrit seçenek üzerinde yoğunlaştığı belirtilen Nissan’ın bu konuda başarı elde edebilmesi için sadece elektrik motoruyla verilecek menzil değeri üzerinde kabul edilebilir bir değerle karşımıza çıkması gerekiyor.

Motor teknolojilerinin yanı sıra ikinci jenerasyon Juke ile ilgili bilgilerin de yer aldığı haberde, yeni Juke’un halihazırda sunulan modelden daha geniş ve büyük bir yapıya sahip olması bekleniyor. Bu da kompakt crossover liginde Juke’un elini güçlendirecek detaylardan bir tanesi olabilir. Nissan’ın, Juke’un en çok eleştirilen yönlerinden olan tasarım ayağında da kullanıcıları şaşırtacağı, araç içerisinde sunulan multimedya sisteminin de ciddi geliştirmeleri beraberinde getireceği söyleniyor. Şu anlık ortaya çıkan bilgilere baktığımızda Nissan’ın eleştirileri dikkate aldığını ve dersine doğru yerden çalıştığını söyleyebiliriz. Lakin kesin sonuç yeni Juke’u gördüğümüzde ortaya çıkacak.

Yaralı akbaba, jandarma ekipleri tarafından kurtarıldıMalatya'da devriye görevi yapan jandarma ekipleri, buldukları yaralı akbabayı tedavi ettirdi.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber