Otomotivcilere TBMM Üstün Hizmet Ödülü

Otomotiv Endüstrisi İhracatçıları Birliği (OİB), Türkiye'ye ekonomik ve sosyal alandaki katkılarından dolayı ’TBMM Üstün Hizmet Ödülü’ almaya hak kazandı.

Otomotivcilere TBMM Üstün Hizmet Ödülü

Başarının yalnızca üretim ve ihracatla değil, sosyal sorumluluk hizmetleri ile de yakalanması gerektiğinin vurgulayan OİB Başkanı Orhan Sabuncu, “Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Projesi'yle almaya hak kazandığımız ödül ile otomotiv endüstrisine nitelikli eleman yetiştirip, önemli bir ihtiyacımızı karşılayacağız” dedi.

TBMM, OİB'i Türkiye’ye ekonomik ve sosyal katkılarından dolayı Üstün Hizmet Ödülü ile ödüllendirecek. Türkiye’de sosyal sorumluluk alanında Bursa’da ‘Otomotiv Endüstrisi İhracatçıları Birliği Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi’ projesiyle ödül almaya hak kazandıklarını vurgulayan OİB Başkanı Orhan Sabuncu, otomotiv endüstrisinin en önemli ihtiyacı olan nitelikli eleman gücünü bu okuldan sağlayacaklarını söyledi.

TBMM’de 15 Temmuz 2010 günü gerçekleşecek törenle üstün hizmet ödülünü alacaklarını belirten Sabuncu, otomotiv endüstrisinin başarısının yalnızca ihracatta, istihdamda ve yaratılan katma değerde kalmayıp sosyal sorumluluk alanında da kendini göstermesi gerektiğini belirtti. Otomotiv Endüstrisi İhracatçıları Birliği Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi ile ilgili projelerinin Türkiye’nin en yüce kurumu tarafından takdire değer bulunmasının sektörleri adına kendilerine gurur verdiğini söyleyen Sabuncu, sözlerini şöyle sürdürdü: “Liseyi önümüzdeki eğitim ve öğretim döneminde ülkemize kazandırmak istiyoruz. Bu okulla birlikte en önemli ihtiyacımız olan nitelikli insan gücünü kendi içimizden sağlayacağız. TBMM’nin de bunu görüp bizleri onurlandırması tüm endüstrimizi mutlu etmiştir.”

Okulun Bursa’da yatılı olarak hizmet vereceğini belirten Sabuncu, mevcut işletmelerin ve yapılacak yatırımlar için ihtiyaç olacak insan kaynağının okullarından sağlanabileceğini kaydetti.

TEKNİK VE ENDÜSTRİ MESLEK LİSESİ
Bursa’da yapımı devam eden okul 720 öğrenci kapasiteli, 24 derslikli olacak. Fizik kimya ve biyoloji laboratuarlarının bulunduğu okul kampusunda 6 adet atölye, 300 öğrenci kapasiteli pansiyon binası, 720 kişilik spor salonu, 560 kişilik çok amaçlı salon ve 4 daireli lojman da yer alıyor. Kendi alanında Türkiye’nin ilk ve tek eğitim kurumu olacak okulda, Bilişim Teknolojileri, Elektrik- Elektronik Teknolojisi, Endüstriyel Otomasyon Teknolojileri, Makine Teknolojisi, Metal Teknolojisi ve Motorlu Araçlar Teknolojisi olmak üzere 6 programda eğitim verilmesi planlanıyor.

16 Ekim 2019 Magazin Bülteni.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber