Radyo Trafik’e "Medya ve Demokrasi" ödülü

Radyo Trafik, darbe girişiminin yaşandığı 15 Temmuz'daki yaynılarından dolayı "Medya ve Demokrasi" ödülüne layık görüldü.

Radyo Trafik’e "Medya ve Demokrasi" ödülü

Türkiye’nin ilk trafik radyosu Radyo Trafik, darbe girişiminin yaşandığı 15 Temmuz gecesinde mikrofonunu sürekli açık tuttuğu ve yaşananları aktardığı için Radyo Televizyon Yayıncıları Meslek Birliği tarafından “Medya ve Demokrasi Ödülü”ne layık görüldü.

Saran Group radyolarından Radyo Trafik, 15 Temmuz gecesi yaptığı hassas ve özverili yayın sebebiyle Türkiye Büyük Millet Meclisi ve T.C Kültür ve Turizm Bakanlığı himayelerinde Radyo Televizyon Yayıncıları Meslek Birliği tarafından ilk kez düzenlenen Medya ve Demokrasi etkinliğinde çok anlamlı bir ödüle layık görüldü.

Medya ve Demokrasi etkinliği 14 Şubat 2017 Salı günü darbe girişiminin en büyük hedefleri arasında yer alan TBMM’de gerçekleşti.

Radyo Trafik, 15 Temmuz darbe girişimi sırasında ve takip eden zamanlarda, tereddütsüz biçimde demokrasinin değerlerine sahip çıkarak medyanın öneminin anlaşılmasına katkılarından dolayı ödüle layık görüldü. Medya ve Demokrasi Ödülü’nü Radyo Trafik adına Genel Yayın Yönetmeni Cezayir Doğan aldı.

19 Ekim 2019 Magazin Bülteni19 Ekim 2019 Magazin Bülteni

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber