Tasarımı ile dikkat çeken otomobil: Mercedes-Benz EQC

Mercedes-Benz'in üzerinde çalıştığı ve yakın bir tarihte satışa sunacağı yeni modeli Mercedes-Benz EQC'nin test sürüşü yapıldı. Test sırasında ortaya çıkan tasarımsal görüntüler şimdiden kullanıcıları etkileyecek gibi gözüküyor. İşte ayrıntılar...

Tasarımı ile dikkat çeken otomobil: Mercedes-Benz EQC

Alman otomobil markası Mercedes-Benz'in yakın bir tarihte satışa sunacağı modeller arasında yer alan EQC modeli, İspanya’da ki test sürüşünde görüntüleri ortaya çıktı. Yayınlanan görüntülerde otomobilin her tarafı kapalı olmasına rağmen, tasarımı konusunda oldukça sürücüleri etkileyecek cinsten görünüyor.

Tasarımı ile dikkat çeken otomobil: Mercedes-Benz EQC

Mavi bir kamuflaj ile her tarafı kaplanmış olan yeni otomobilin iki tarafında da #switchtoEQ hashtag'i var.

Mercedes’e göre henüz geliştirme aşamasında olan otomobilin şuana kadar 200 adet prototipi geliştirildi. Yaz aylarında mevsim sıcaklığı 30 derecenin üzerine çıkan İspanya’ya da bu dönemlerde otomobillerin klima, akü soğutma ve şarj üniteleri gibi bölümlerini test etme imkanı doğuyor.

Tasarımı ile dikkat çeken otomobil: Mercedes-Benz EQC

İspanya’ya ek olarak Mercedes, Almanya, Finlandiya, İsveç, İtalya, Dubai, Güney Afrika, ABD ve Çin’de de bazı prototipleri test edecek.

Resimlerde gördüğünüz crossover sınıfında EQC modeli için Mercedes-Benz GLC-Class temel alınmış. EQ modelinin alt markası olarak piyasaya sürülecek ilk otomobil olan yeni aracın ön ve arka stilleri henüz tam olarak belli değil.

Teknik özellikleri bakımından da henüz bir açıklama yapılmayan otomobilin performans testleri sürerken, bazı konularda yeni Jaguar i-Pace ve Tesla Model X’e benzerlik göstermesi beklenebilir.

Devran Çağlar son yolculuğuna uğurlandıDevran Çağlar olarak bilinen şarkıcı Mustafa Dağlar'ın cenazesi, Muğla'nın Marmaris ilçesinde toprağa verildi.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber