Volkswagen Arteon yollarda...

olkswagen Arteon, markanın CC modelinin yerini almaya hazırlanıyor.

Volkswagen Arteon yollarda...

Volkswagen bir süredir beklenen Arteon modelinin satışlarına başladı. Volkswagen CC modelinin yerine geçecek olan Arteon, markanın prestij otomobillerinden biri olacak. Avrupa piyasasında kademeli olarak satışına başlanacak otomobil, Volkswagen CC'den yaklaşık 10.000 Avro daha yüksek bir meblağdan alıcı bulacak.

148 beygir gücünde 2.0 litrelik TDI dizel motora sahip başlangıç modelinin fiyatı 31.000 Avro olarak belirlendi. R-Line modelinin fiyatıysa 35.000 Avro'dan başlayıyor. 4862 mm uzunluğunda 1427 mm genişliğindeki otomobil, bu yönüyle Volkswagen CC'den daha büyük.

Arteon'un Audi A5 ve BMW 4 serisi Gran Coupé ile rekabete girmesi bekleniyor. Otomobil, ilk etapta Almanya ve İngiltere'de satışa çıkacak.

DİYARBAKIR ERGANİ İLKÖĞRETİM OKULUNA GİTTİK - VLOGTürkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı ve Lenovo Diyarbakır Ergani İlköğretim Okulu için hazırladıkları projeye Milliyet Teknoloji Editörümüz Batuhan Dönertaş'ı davet etti. Hayata geçirilen proje kapsamında Diyarbakırlı çocuklar, son teknolojik ekipmanlara kavuşarak, birbirinden farklı alanlarda bilim ve teknolojik yeniliklere ayak uydurdular.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber