Volkswagen Çalışanı, Bir Robot Tarafından Öldürüldü

Ağır sanayide kullanımı gittikçe artan robotlar, bu sefer çok üzücü bir olay sonucu gündeme geldi. Detaylar haberimizde... Almanya'nın Baunatal bölgesinde faaliyet gösteren Volkswagen fabrikası, geçtiğimiz günlerde ölümcül bir kaza ile haber...

Volkswagen Çalışanı, Bir Robot Tarafından Öldürüldü

Ağır sanayide kullanımı gittikçe artan robotlar, bu sefer çok üzücü bir olay sonucu gündeme geldi. Detaylar haberimizde... Almanya'nın Baunatal bölgesinde faaliyet gösteren Volkswagen fabrikası, geçtiğimiz günlerde ölümcül bir kaza ile haber konusu oldu. 22 yaşında olduğu belirtilen bir çalışan, güvenli bölgeyi aşması sonucunda ne yazık ki bir robot tarafından öldürüldü. Konu hakkında açıklama yapmayı ihmal etmeyen Volkswagen, çalışanın metal plakalar arasında sıkıştığını ve burada robot tarafından öldürücü darbeler aldığını belirtti.

Olay esnasında ağır yaralanan Volkswagen çalışanı, ne yazık ki tüm müdahalelere rağmen kurtarılamadı. Firmadan gelen açıklama, olayın tamamen insan kaynaklı olduğu ve herhangi bir güvenlik açığının yaşanmadığı yönünde. Zira öldürücü darbelere neden olan ağır yük robotunun olası kötü senaryolar açısından güvenlik kafesi içerisinde olduğu söylendi. Alman yetkililerin konu hakkındaki soruşturması ise devam ediyor. Yaşanan vahim olayın tam olarak Volkswagen kaynaklı mı yoksa çalışan kaynaklı mı olduğu yakın bir zamanda ortaya çıkacaktır.

Şarkıcı Linet’ten çıplak ayak dans şovBostancı Gösteri Merkezi'nde sahneye çıkan Linet, kalça dansıyla kendisini dinlemeye gelenlerden tam not aldı. Linet'in dans gösterisi dakikalarca alkışlandı.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber