Yunanistan'da Türk rüzgarı esecek mi?

Yunanistan Antika Otomobil Kulübü PHILPA tarafından her yıl Yunanistan’da düzenlenen ve Komşu’daki en önemli klasik otomobil rallisi olarak bilinen “Philpa Uluslararası Klasik Otomobil Rallisi”, bu yıl Pelion Bölgesi’nde gerçekleşecek.

Yunanistan'da Türk rüzgarı esecek mi?

Yarışa Yunanistan, İtalya, Bulgaristan, Romanya, Slovakya, Macaristan, Çek Cumhuriyeti, Makedonya ve Türkiye’den 100’ün üzerinde ekibin katılımı bekleniyor.

Volos kentinden 27 Eylül’de start alacak zorlu rallide, toplam 534 km’lik dağ parkurları katedilecek. FIVA A kategorisinde yer alan ve Uluslararası Antika Araç Federasyonu tarafından da yakından takip edilen yarış 29 Eylül akşamı sonuçlanacak.

2011’de kırkıncısı gerçekleşen yarışta şampiyon olarak, PHILPA INTERNATIONAL’i kazanan ilk ve tek Türk Ekibi olma ünvanını elinde bulunduruan Pergel İnşaat yarış takımı P+M TEAM, bu yılki ralliye Sinan EVMAN – Demet EVMAN – Serdar EVMAN – Burak DOĞANSOYSAL’dan oluşan ekiple katılacak. Yarışçılarımız 1957 VW Karman GHİA Convertible ve 1962 model VW Karman GHİA Coupe model araçlarla mücadele edecek.

Büyük çekişmeye sahne olması beklenen yarışın ilk gününde Agria-Drakia-Hania ; ikinci gününde Lechonia-Vizitsa-Neochori; son gününde ise Portaria-Makrinitsa etapları geçilecek.

Geçtiğimiz yılın şampiyon co-pilotu Demet EVMAN yarışla ilgili olarak “Sonuçla ilgili tahmin yapmak çok zor. Geçen yıla göre daha fazla katılımın gerçekleşeceği ve parkurların daha zorlu olacağı gelen bilgiler arasında. Bizim için öncelik Ülkemizi ve P+M TEAM’i yurtdışında temsil etmek. Umarım sonuç da iyi olur” dedi. P+M TEAM ikinci ekibinin pilotu Serdar EVMAN’ın bu yılki TOSFED (Türkiye Motor Sporları Federasyonu) Türkiye Şampiyonası’ndaki yükselen başarı grafiğine dikkat çeken Demet EVMAN, “İyi konsantre olmaları halinde, P+M TEAM’in ikinci ekibinin ilk yurtdışı kupasını bu yarışta kazanması şaşırtıcı olmayacaktır.” dedi.

PHILPA Başkanı Dimitris VERNARDAKIS ise, PHILPA INTERNATIONAL’e Türk ekiplerin yoğun ilgisi bulunduğunu belirterek, ralliler vasıtasıyla her yıl biraz daha güçlenen dostluk bağlarını çok sevindirici bulduğunu söyledi.

22 Ekim 2019 Magazin Bülteni.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber