Bursa

Yerel Haber
20 Ekim 2015 - 11:32

OYLAT’A MODERN PAZAR YERİ

IHA

İnegöl Belediyesi, kaplıcasıyla meşhur Oylat’ta köylü pazarını kaldırarak girişe yeni bir pazar yeri inşa etti.
Kısa sürede tamamlanan yeni pazar yeri törenle hizmete açıldı. 24 dükkanın bulunduğu pazar tatilcilerin ilgi odağı olacak. Belediye Başkanı Alinur Aktaş, pazar yerinde incelemelerde bulundu. Aktaş, dükkan sahiplerine teslim edilen pazar yerinin eski kurulduğu alana ise açık yüzme havuzu bulunan sosyal tesis yapılacağını söyledi.
Aktaş, "Oylat’ın önemli unsurlarından bir tanesi de köylü pazarıdır. Köylü pazarı diye tabir ettiğimiz, genelde doğal ürünlerin satıldığı pazarı taşıyıp daha modern bir yazar yeri yaptık. Tabii çok şeyler konuşuldu, tartışıldı. İnşallah göreceksiniz bu pazara insanlar akın akın gelip alışveriş yapacak. Son rötuşları yapılıyor. Bugün hayırlısıyla inşallah kurbanlarımızı keselim, arkadaşlarımıza selam verelim, çalışmaları yerinde inceleyelim istedik. Eski yerde biliyorsunuz içeride yatıp kalkanlar vardı. Çok güç şartlarda, gelişigüzel tentelerden, tenekelerden mekânlar vardı. Burada nezih bir bina yükseldi. 24 dükkânımız, 6 lojmanımız var. Bu avlu inşallah çok güzel alışverişlerin, çok önemli gezintilerin odağı haline gelecek" dedi.

©Copyright 2013 Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.